Wyjątkowe majowe atrakcje w Magnolia Park

W dniach od 6 do 19 maja 2012 roku na klientów centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu czekają niezwykłe atrakcje. Pierwszą z nich będzie wyjątkowa wystawa „30 najpiękniejszych miejsc na Ziemi” National Geographic, którą mieszkańcy miasta będą mogli oglądać na pierwszym piętrze galerii, na placu Niebiańskim. W sobotę, 19 maja, gościem Magnolia Park będzie słynny kucharz, Pascal Brodnicki, który zaprezentuje swoją sztukę kulinarną w strefie gastronomicznej. Tego dnia przed galerią zorganizowany zostanie również turniej ulicznej piłki holenderskiej Panna Knock Out.

Wystawa „30 najpiękniejszych miejsc na Ziemi” zostanie zorganizowana przez magazyny „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”. Nawiązuje ona do międzynarodowego plebiscytu „7 Nowych Cudów Świata”, w którym zwyciężyły: Machu Picchu w Peru, Wielki Mur Chiński, Koloseum we Włoszech, Figura Chrystusa na wzgórzu Corvorado w Brazylii, mauzoleum Tadż Mahal w Indiach oraz miasto Petra w Jordanii. Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy zostały wybrane przez czytelników obu magazynów. Zarówno w czasopismach, jak i na ich stronach internetowych, opublikowana została lista 100 zdjęć zachwycających krajobrazów, unikalnych budowli oraz magicznych zakątków całego świata, w tym 11 położonych w Polsce. Fotografie zostały wytypowane przez jury złożone z ekspertów „National Geographic Polska”: podróżników, naukowców oraz dziennikarzy. Następnie czytelnicy mieli możliwość ocenić każdą nominację i zagłosować na swoje ulubione miejsca. W ten sposób wybrano 30 zdjęć, z których aż 10 przedstawia miejsca w Polsce. Klienci Magnolia Park będą mogli zobaczyć Rynek i dzielnicę Kazimierz w Krakowie, Kopalnię Soli w Wieliczce, Stary Rynek i Ratusz Staromiejski w Toruniu, Zamek w Malborku, wodospad Wielka Siklawa w Dolinie Roztoki i jezioro Morskie Oko w Tatrach, Połoninę Wetlińską w Bieszczadach, plażę w Juracie na Półwyspie Helskim oraz Rynek we Wrocławiu. Ponadto na wystawie znajdą się zdjęcia przedstawiające krajobrazy i budowle z prawie każdego kontynentu, w tym: Machu Picchu, Wielką Rafę Koralową w Australii, mauzoleum Tadż Mahal, piramidy w Gizie, świątynię Angkor Wat w Kambodży, jezioro Bajkał, Alhambrę czy Mount Everest.

Oprócz niezwykłej wystawy, na klientów Magnolia Park czekają jeszcze dwie wyjątkowe atrakcje. 19 maja centrum handlowe odwiedzi Pascal Brodnicki, który od godziny 14:00 będzie prezentował wszystkim swoje umiejętności kulinarne w strefie gastronomicznej. Znany kucharz będzie przygotowywał głównie dania kuchni śródziemnomorskiej.

Natomiast na placu Piazza przed centrum handlowym w godzinach od 12:00 do 16:00 odbywać się będzie turniej holenderskiej piłki ulicznej Panna Knock Out, stylu, w którym drybling liczy się bardziej niż samo strzelanie goli. W turnieju może wziąć udział bezpłatnie każda chętna osoba. Mecz jeden na jednego lub dwóch na dwóch trwa zaledwie trzy minuty, po których zliczane są gole. Zwycięzcą zostaje również osoba, która utrzyma piłkę, dryblując między nogami przeciwnika według określonych zasad.

„Gorąco zachęcamy mieszkańców Wrocławia do odwiedzania Magnolia Park i oglądania niesamowitej wystawy National Geographic. Piękne zdjęcia będą z pewnością inspirować do podróży w przedstawiane miejsca, a dodatkowo pozwolą nam dostrzec piękno naszego własnego kraju. Dodatkowo 19 maja nasi goście będą mogli skosztować potraw znanego kucharza, Pascala Brodnickiego oraz spróbować swoich sił w turnieju Panna Knock Out” – powiedział Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu