Integer.pl podpisał umowę z Austrian Post

Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowy oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce – podpisał umowę sprzedaży spółki Kolportaż Rzetelny na rzecz Austrian Post. Transakcja została zatwierdzona przez UOKiK. Kolportaż Rzetelny to lider w sektorze druków bezadresowych, z udziałem rynkowym na poziomie 36%. Przychody spółki w 2011 roku wyniosły 44 mln zł (11,3 mln euro).

Wejście w segment dystrybucji bezadresowej jest pierwszym krokiem do rozwoju Austrian Post na polskim rynku Firma jest znaczącym podmiotem w tej branży w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

„Jesteśmy dumni, że to za naszym pośrednictwem tacy silni gracze, jak Austrian Post, wchodzą na polski rynek. Nie mam wątpliwości, że to dopiero początek europejskiego zainteresowania naszym sektorem pocztowym” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

„Akwizycja Kolportażu Rzetelnego jest konsekwencją strategii ekspansji Austrian Post w Europie Centralnej i Wschodniej. Dystrybucja druków bezadresowych za pośrednictwem oddziałów to kluczowy obszar naszego biznesu, a transakcja z Integer.pl otwiera nam drogę do rozwoju w kolejnych krajach, zwłaszcza w obliczu liberalizacji rynku pocztowego” – mówi Walter Hitziger, członek zarządu Austrian Post.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu