Nowe życie Victoria Business Center

5000 m2 nowej powierzchni biurowej, przyjazne rozwiązania komunikacyjne, unikatowe przeszklone, wypełnione zielenią atrium – to niektóre z cech otwartego 26 kwietnia Victoria Business Center. Irlandzki deweloper, firma MONTI, całkowicie zmodernizował położony w centrum Poznania budynek, zmieniając jego przeznaczenie na nowoczesny biurowiec klasy A.

Poznań należy do najbardziej atrakcyjnych dla inwestycji zagranicznych miast w Polsce. Ze względu na profil miasta jednym z priorytetów są dla nas inwestycje w sektorze usług, szczególnie usług nowoczesnych. Ważnym elementem decydującym o przyciąganiu takich inwestycji jest dostępność dobrze położonych powierzchni biurowych wysokiej klasy. Dzięki firmie MONTI oddającej do użytku nowoczesne biurowce w atrakcyjnych lokalizacjach wzbogaci się oferta miasta i łatwiej będzie nam przekonywać zagraniczne firmy do tworzenia w Poznaniu nowych miejsc pracy – twierdzi Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania, Marcin Przyłębski.

Prace modernizacyjne, które rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku obejmowały całkowitą zmianę funkcji dawnego budynku Victoria Center. Po remoncie, nieruchomość na ul. Strzeleckiej 49 w pełni spełnia wymagania stawiane biurowcom klasy A. Victoria Business Center posiada klimatyzację, system kontroli dostępu, windy oraz zintegrowany system komunikacji i przesyłania danych. Oprócz nowoczesnych i przestronnych wnętrz dodatkowym atutem są 133 miejsca parkingowe rozmieszczone na podziemnym i naziemnym parkingu. Dużym udogodnieniem dla nowych najemców jest również możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni. W zależności od potrzeb na trzech poziomach można zagospodarować powierzchnie biurowe od 50 m² do 5,100 m². Metamorfoza Victoria Business Center objęła również odświeżenie elewacji.

Ponadto biurowiec wyróżnia się unikalnym w skali całej Wielkopolski atrium, które wypełnione jest żywą roślinnością. Dzięki nowemu przeszklonemu zadaszeniu do przestrzeni biurowych na trzech poziomach budynku wpada naturalne światło.

Do 13-milionowej inwestycji w Victoria Business Center zachęciła irlandzkiego dewelopera m.in. centralna lokalizacja:

Blisko stąd do Starego Rynku, centrów handlowych, ważnych urzędów oraz środków komunikacji miejskiej. Położenie nad samym brzegiem rzeki Warty, w bezpośrednim sąsiedztwie z parkiem sprawia, iż Victoria Business Center jest atrakcyjnym miejscem dla prowadzenia biznesu – zauważa John McNally, Manager w polskim oddziale firmy MONTI.

Inwestor, który całkowicie przebudował wnętrze budynku to irlandzka firma MONTI (www.monti.ie) z główną siedzibą w Dublinie i biurem w Poznaniu. Jej działalność skupia się wokół projektów deweloperskich, zarządzania finansowego, rozwoju nieruchomości i zarządzania aktywami. Swoje inwestycje w sektorze nieruchomości MONTI do tej pory prowadziło zarówno w Poznaniu, Warszawie, jak i Szczecinie.

Wynajmem powierzchni nowoczesnego biurowca zajmuje się agencja nieruchomości Ober-Haus. Część przestrzeni na parterze została już zarezerwowana, jednak Victoria Business Center nadal oferuje biura na 3 poziomach budynku – kwota czynszu wynosi 14,50 Euro/m2.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu