Kantor internetowy rzuca rękawicę bankom

Inkantor.pl – kantor internetowy – rzucił rękawicę bankom, wprowadzając wymianę walut dla firm oraz szybkie i tanie przelewy walutowe do banków krajowych i zagranicznych. Oszczędności wynikające m.in. z płatności z ominięciem konta walutowego w banku mogą sięgać nawet setek tysięcy złotych rocznie.

– Przedsiębiorcy przepłacają za wymianę walut, ale i same przelewy, np. za pojedynczy przelew potrafią płacić nawet 320 zł! – mówi Rafał Łyczek, dyrektor zarządzający inkantor.pl – Obecnie można realizować przelewy z pominięciem konta walutowego, bezpośrednio z inkantor.pl, i kosztuje to zaledwie 9,5 zł, niezależnie od kwoty – twierdzi Łyczek.

Polskie firmy eksportowo-importowe i logistyczne przez wiele lat były praktycznie skazane na wymianę walut w bankach. Przyzwyczaiły się do tego i przepłacają, choć nie muszą już nawet korzystać z konta walutowego, aby płacić kontrahentom. Twórcy inkantor.pl, kantoru internetowego wywodzącego się z KupFranki.pl (sieć społecznościowa kredytodbiorców), przeanalizowali koszty wymiany walut w najpopularniejszych polskich bankach. Zbadano oficjalne ceny walut i opłat za przelewy i prowadzenie rachunków. Z porównania wynika, że przedsiębiorcy mogą przepłacać od 32 do ponad 100 tys. zł rocznie z tytułu wymiany walut. Wyliczenie wykonano dla przykładowej firmy, która wykonuje 27 przelewów walutowych w miesiącu i obraca w tym czasie ok. 1,5 mln zł.

Poziom oszczędności pokazuje „Kalkulator oszczędności inkantor.pl”, który można ściągnąć ze strony kantoru i wprowadzić własne dane, aby sprawdzić ile można zaoszczędzić w ciągu roku: https://inkantor.pl/images/dokumenty/kalkulator_oszczednosci_inkantor.xls

Inkantor.pl – serwis bezgotówkowej wymiany walut online – oferuje tanią wymianę walut wraz z szybkimi i tanimi przelewami walutowymi do banków krajowych i zagranicznych. Firmy, korzystające z inkantor.pl nie muszą posiadać kosztownych w utrzymaniu kont walutowych, ponieważ przelewy walutowe można nadawać bezpośrednio z serwisu wymiany walut. Rafał Łyczek podkreśla, że jego serwis odróżnia od innych kantorów internetowych rozdzielność procesów wymiany waluty od poleceń wypłaty, co pozwala przedsiębiorcom minimalizować koszty.

W serwisie wszystkie dyspozycje wypłaty środków klientów realizowane są w trybie pilnym d+1,  co oznacza, że jeżeli są autoryzowane przez zlecającego do godziny 11:00 dnia roboczego, trafiają do banku odbiorcy w kolejnym dniu roboczym. Rafał Łyczek podkreśla, że serwis nie pobiera za to dodatkowych opłat naliczanych zwykle przez banki za szybkość realizacji. Z pomocą inkantor.pl można nadać przelewy do wszystkich banków posiadających rachunki w formacie międzynarodowym IBAN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu