Seniorzy a weekend majowy

Zbliża się długi majowy weekend. Dla wielu z nas oznacza to wyjazd i odpoczynek z dala od domu. Nie zapominajmy jednak o najbliższych, dla których nasza nieobecność może być powodem niepewności i stresu. Jak zapewnić sobie i bliskim spokojny wypoczynek bez zmartwień?

Starsze osoby szczególnie mocno odczuwają potrzebę bezpieczeństwa. Często zdarza się, że nasi dziadkowie, czy rodzice, którzy na co dzień czują się bardzo dobrze i są pełni energii, miewają nasilone niepokoje lub wręcz poczucie zagrożenia. Świadomość bliskiego kontaktu z rodziną zapewnia poczucie przynależności do grupy, która w razie czego pospieszy z pomocą. Częste kontakty z rodzinnymi seniorami, pozwalają uniknąć tak powszechnego dziś problemu społecznego jakim jest samotność.

To tylko jeden aspekt funkcjonowania starszych osób w naszym najbliższym otoczeniu. Drugi jest diametralnie inny. Seniorzy chcąc pozostawać z nami w bliskich kontaktach, jednocześnie pragną pełnej niezależności, a także chcą aktywnie uczestniczyć a tym co się dookoła nich dzieje.

„Brak zrozumienia najnowszych osiągnięć technologicznych, wcale nie musi oznaczać zupełnego braku kontaktu z naszymi rodzinnymi nestorami. Przeciwnie – technologia rozwija się tak, aby ułatwiać różne aspekty życia. Firma emporia doskonale rozumie opory seniorów, przed używaniem elektronicznych urządzeń. Wiemy jednak, jak zaprojektować telefon komórkowy, aby nie tylko był przyjazny w codziennym użytkowaniu, ale również, żeby dawał poczucie bezpieczeństwa zarówno właścicielowi, jak i jego najbliższym.” – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom w Polsce.

Takim wentylem bezpieczeństwa może być telefon emporiaELEGANCEplus, który posiada specjalny dyskretny przycisk alarmowy umieszczony w tylnej części obudowy. Dzięki niemu posiadacz telefonu ma zapewnione szybkie i bezpośrednie połączenie w sytuacji wymagającej udzielenia natychmiastowej pomocy. Funkcja SOS, jako jedyna na rynku ma unikatowy system weryfikacji rozmówcy – zanim otrzymamy połączenie alarmowe, nadejdzie sms z informacją SOS, później nastąpi połączenie, w czasie którego należy wcisnąć podaną kombinację klawiszy. W ten sposób eliminowane są sytuacje, że ktoś telefonu nie odbierze, albo, że włączy się automatyczna sekretarka. Jeżeli procedura nie zostanie poprawnie wykonana, telefon wybierze następny z pięciu zapisanych numerów. Ten prosty w użyciu telefon wyposażono również w Bluetooth oraz radio FM, które dla wielu dzisiejszych seniorów są funkcjami podstawowymi. Telefon dostępny jest w sklepie internetowym www.emporiasklep.pl.

Styl życia seniorów oraz ich oczekiwania zmieniają się bardzo szybko. Dojrzały konsument potrzebuje produktu szytego na miarę swoich potrzeb, produktu, który zapewni swobodę, ale jednocześnie w razie nagłego wypadku szybko pozwoli zareagować. Telefony marki emporia w pełni realizują oba warunki. – mówi Grzegorz Możdżyński.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu