Krakowski deweloper Sento buduje portfel 300 mieszkań i jest coraz bliżej New Connect

Debiut publiczny Sento SA, krakowskiej spółki deweloperskiej (znajdującej się w portfelu Secus Asset Management)  możliwy jest jeszcze w tym roku. Do tego czasu firma planuje realizację pierwszych zysków z nowego osiedla SentoPark  B. Aktualnie spółka wprowadza do sprzedaży nowy projekt, dzięki któremu poszerza ofertę mieszkań do 300 lokali.

Sento zaczęła sprzedaż największego projektu SentoPark A, obejmującego 175 lokali po tym, jak zdobyła finansowanie na realizację tego projektu w wysokości ponad 30 mln zł z Getin Noble Bank SA.

„Całkowity budżet tej inwestycji to prawie 60 mln zł. Na realizacji tego projektu spółka planuje zarobić ok. 10 mln zł. Jest to największy budynek realizowany przez spółkę w historii” – podkreśla Maciej Mączka, Prezes Sento.

W I kw. 2012 roku spółka sprzedała 40 mieszkań z dotychczas realizowanych projektów i planuje utrzymać taka dynamikę w tym roku.  Wprowadzenie do sprzedaży SentoPark A spowoduje, że całkowita oferta spółki będzie wynosiła około 300 mieszkań i lokali użytkowych i będzie jedną z największych na rynku krakowskim.

Zabiegi te mają przełożyć się na wyniki finansowe Sento.  W 2011 roku firma zanotowała zysk na poziomie 0,7 mln zł – rok ten był zatem  pierwszym od 3 lat, zakończonym dodatnim wynikiem finansowym. W najbliższych latach zysk będzie systematycznie rósł w związku z zakończeniem projektów rozpoczętych od 2010 roku.

Realizacja pozostałych projektów deweloperskich: SentoPark B (o łącznej powierzchni 6000 m2 PUM) oraz AtriumPark  (o powierzchni ponad 20.000 PUM) przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pierwszy z nich będzie rozliczany w III kw. 2012, na dzień dzisiejszy spółka przekroczyła przedsprzedaż na poziomie 70%. Pierwszy etap drugiego, obejmujący 6000 PUM będzie gotowy na wakacje 2013. Oba projekty mają zapewnione finansowanie bankowe.