Zaprowadź porządek w swoim fotograficznym archiwum

Przy okazji wiosennych porządków warto pomyśleć o zaprowadzeniu ładu w folderach ze zdjęciami, które trzymamy na komputerze. Cyfrowy zapis umożliwia nam wykonywanie ogromnej liczby fotografii, w której później bardzo łatwo jest się zgubić. W nowym poradniku na portalu Szeroki Kadr znaleźć można wiele cennych wskazówek, jak uporządkować pliki, by nie tracić godzin na szukanie konkretnego zdjęcia.

Problem wyszukiwania zdjęć możemy do pewnego stopnia rozwiązać, stosując właściwe nazewnictwo folderów i samych plików. Jeżeli jednak fotografii jest naprawdę dużo, niezbędne jest zachowanie kilku podstawowych zasad, które znacznie ułatwią odnalezienie konkretnego zdjęcia. Z poradnika przygotowanego przez portal Szeroki Kadr dowiemy się: w jakim formacie najlepiej zapisać zdjęcia, dla kogo przeznaczony jest format RAW, TIF i JPG, jak najtrafniej tytułować foldery ze zdjęciami oraz nazywać pliki, a także jak korzystać z informacji zawartych w formie danych EXIF.

W przypadku bardzo dużej liczby fotografii pomocne są programy do przeglądania i katalogowania zdjęć. Bardzo często programy takie wyposażone są też w narzędzia do zaawansowanej obróbki fotografii. W poradniku Szerokiego Kadru znajdziemy opis kilku programów przeznaczonych do katalogowania zdjęć wartych uwagi – Picasa 3, ACDSee 11 Photo Manager, Adobe Lightroom 2.5. Ponadto dowiemy się, o czym nie należy zapominać i jakich błędów unikać przy pracy z dużą liczbą plików.

Pełna wersja poradnika – http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/katalogowanie_i_archiwizacja_zdjec_czesc_1katalogowanie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu