Przejdź do treści

Wiemy, co Polacy kupują przed majówką

Prasa podróżnicza i ogrodnicza, odbitki, diety i… kupony do restauracji – serwis MyDeal.pl sprawdził, co Polacy kupują przed majówką i nadchodzącymi ciepłymi miesiącami.

Ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu MyDeal.pl w kwietniu cieszyła się półroczna prenumerata miesięcznika „Podróże” – sprzedano prawie 900 kuponów. Jest to jeden ze znaków, że Polacy zaczęli już przygotowywać się do wakacji. Świadczą o tym również kolejne wiosenne bestsellery serwisu – odbitki fotograficzne, które pozwolą utrwalić wakacyjne wspomnienia, a także… diety, dzięki którym bez skrępowania będzie można wystąpić w skąpym kostiumie kąpielowym.

– Widać wyraźnie, że wraz z nadejściem wiosny Polacy zaczęli myśleć o wypoczynku na świeżym powietrzu. Oprócz pisma podróżniczego, pomocnego przy planowaniu dalekich wypraw, w kwietniu chętnie kupowano prenumeratę miesięczników ogrodniczych. Zapewne część użytkowników serwisu MyDeal.pl już planuje majówkowe i wakacyjne wyjazdy oraz relaks na plaży – co potwierdza wysoka sprzedaż ofert indywidualnie przygotowanych diet czy cateringu dietetycznego z dostawą. – mówi Adam Kaliszewski, rzecznik MyDeal.pl.

Majówka to także idealny czas na zwiedzanie i podróże – najpopularniejsze oferty turystyczne wśród użytkowników MyDeal.pl to wypoczynek na Krecie i Sycylii, wycieczka objazdowa po miastach basenu Morza Bałtyckiego, ale także pobyty w polskich kurortach.

Wiosna sprzyja także turystyce kulinarnej, również we własnym mieście – internauci mogli skorzystać ze zniżek na sushi, spróbować kuchni indyjskiej, włoskiej czy polskiej w różnych częściach Polski. Oferty gastronomiczne cieszą się obecnie ogromną popularnością w zakupach grupowych.

– Najbliższe wolne dni to okres, który można ciekawie spędzić nie tylko na wycieczkach, ale również w swoim mieście, a MyDeal.pl umożliwia to, jak zwykle, w bardzo atrakcyjnych cenach – wyjaśnia Adam Kaliszewski.