W poszukiwaniu różowych delfinów – Milesaway Travel poleca luksusową wyprawę do Amazonii

Aqua Expeditions – pierwszy peruwiański operator ekskluzywnych rejsów po Amazonce – przygotował niezwykłą ofertę dla wszystkich, którzy chcą na własne oczy zobaczyć wciąż tajemniczą i dziewiczą amazońską dżunglę. W szóstym numerze Milesaway Travel, luksusowego kwartalnika o podróżach znalazła się obszerna relacja z rejsu po sercu Amazonii.

Amazonia jest z natury rzeczy evergreen, znana jako zielone płuca Ziemi. Dla mieszkańców Ameryki Południowej to prawdziwy klejnot w koronie. O rozmiarach fenomenu przyrody świadczy fakt, że Amazonka, przepływająca przez Brazylię, Peru i częściowo – jako rzeka graniczna – przez Kolumbię, jest najdłuższą rzeką świata liczącą 7040 km, czyli 6,7 długości Wisły. Co ciekawe, jej źródła zostały odkryte dopiero w 1996 roku przez ekspedycję prowadzoną przez Polaka – Jacka Pałkiewicza. Dorzecze Amazonki, niemal w całości pokryte deszczowymi, soczyście zielonymi lasami, zajmuje powierzchnię 7 milionów km².

Podróż z Aqua Expeditions to z pewnością wielka przygoda, a także możliwość przeżycia niesamowitych chwil w sercu Amazonii. Wszystkie rejsy rozpoczynają się w Iquitos – mieście łatwo dostępnym dla większości międzynarodowych i lokalnych linii lotniczych dzięki połączeniu z Limą. Na gości czeka ekskluzywny statek M/V Aria, zaprojektowany dla peruwiańskiej firmy Aqua Expeditions z przeznaczeniem na rejsy południową Amazonką, który z pewnością nie zawiedzie oczekiwań nawet najbardziej wymagających podróżników. Znakomicie pełni funkcję luksusowego hotelu na wodzie, zabierając na pokład 32 pasażerów. Na statku znajdują się siłownia, jacuzzi pod gołym niebem, restauracja i jadalnia oraz przestronny lounge. Górny pokład z punktem widokowym i leżakami osłonięty jest namiotowym zadaszeniem.

Trasa 7-dniowego rejsu prowadzi przez Amazonkę i jej dopływy. Do największych atrakcji należą ekspedycje pozwalające na obserwację różowych delfinów, kajmanów, leniwców, amazońskich małp i blisko 200 gatunków egzotycznych ptaków. Przewidziane są również piesze wyprawy w głąb amazońskiej dżungli i wizyty w wioskach zamieszkiwanych przez rdzennych mieszkańców – ribereños. Dla wielbicieli wędkarstwa zaplanowano łowienie piranii i pobyt nad jeziorem Charo oraz podróż łodziami do lasu zwanego Forest of Mirrors.

Organizatorzy rejsu podkreślają luźną, wręcz domową atmosferę podróży – na pokładzie obowiązuje strój nieformalny. Program obejmuje zwiedzanie lasów deszczowych i amazońskiej dżungli, stąd zaleca się nawet, by w bagażu podróżnym znalazło się miejsce dla wygodnego obuwia, długich spodni i przewiewnych koszulek z długim rękawem. Przydatne z pewnością będą również nakrycia głowy z dużym rondem, okulary słoneczne i odpowiednie kosmetyki z blokerami słonecznymi, środki na komary, ładowarka do baterii oraz konwerter niezbędny do ładowarki aparatu fotograficznego. Obuwie i okrycia przeciwdeszczowe są dostępne na miejscu.

Cena za 7-dniowy rejs luksusowym statkiem M/V Aria od osoby wynosi od 5950 do 6650 dolarów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu