Sklep sieci ODIDO najlepszy w Polsce

Sklep „Agnes – ODIDO” otrzymał nagrodę główną konkursu „Market Roku 2012” w kategorii mały sklep. Plebiscyt po raz czwarty został zorganizowany przez redakcję „Wiadomości Handlowych”.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się wyjątkowym powodzeniem. Dwudziestosiedmio osobowe jury plebiscytu „Market Roku 2012”, w którego skład wchodzili eksperci z branży handlowej, wybierało zwycięzców z ponad stu zgłoszeń z całej Polski. W wyniku selekcji, do finału zostały zakwalifikowane 24 sklepy w pięciu formatach: małe sklepy spożywcze (do 100 mkw.), średnie sklepy spożywcze (101-250 mkw.), duże sklepy spożywcze (250-800 mkw.), supermarkety (801-2500 mkw.), hipermarkety (powyżej 2500 mkw.). Do wszystkich finalistów dotarli dziennikarze „Wiadomości Handlowych”, którzy nie ujawniając się, dokładnie oglądali sale sprzedaży i otoczenie sklepów, obserwowali zachowanie załogi, niejednokrotnie pytali o opinie napotkanych klientów, a na koniec wizyty zdradzali kim są, rozmawiali z właścicielami lub kierownikami, robili zdjęcia.

Na podstawie tak zebranych informacji jury wybierało zwycięzców. W formacie małych sklepów wygrała placówka „ODIDO – Agnes” w podwarszawskim Hipolitowie. Wśród zwycięzców z pozostałych kategorii znalazły się: Delikatesy Centrum w Korzennej (w kategorii najlepszy średni sklep), Euro Sklep z Białej Podlaskiej (w kategorii najlepszy duży sklep o powierzchni do 800 mkw.), Alma na warszawskich Srokoszach (w kategorii najlepszy supermarket), Real we Włocławku (w kategorii najlepszy hipermarket). Pełna lista finalistów dostępna jest na stronie www.wiadomoscihandlowe.com.pl.

Wyróżnienie w konkursie „Market Roku 2012” to już druga nagroda, którą ODIDO otrzymało w przeciągu ostatniego roku. Wiosną 2011 roku sieć sklepów została wyróżniona nagrodą „Hermes” w kategorii Odkrycie Roku, przyznawaną przez redakcję „Poradnik Handlowca”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu