Novem Group i NK.pl optymalizują reklamę online

Novem Group i NK.pl podpisały umowę o współpracy w zakresie reklamy internetowej. W ramach zawartego porozumienia największy polski serwis społecznościowy udostępni powierzchnię do realizacji kampanii reklamowych w sieci Novinet. Spółki będą również współpracować w zakresie usług audience targetingu.

Dzięki wykorzystaniu potencjału obu firm, reklamodawcy otrzymają możliwość precyzyjnego dotarcia z reklamą do odbiorcy na niespotykaną dotąd skalę. Novem Group dysponuje zarówno kompetencjami, jak i zaawansowaną technologią, która pozwala na budowanie segmentów odbiorców przekazu reklamowego na podstawie statystycznych informacji o internautach. Natomiast NK.pl zrzesza kilkanaście milionów użytkowników, a także udostępnia narzędzia, które umożliwiają efektywne do nich dotarcie. Połączenie doświadczenia Novem Group w reklamie online z zasobami NK.pl umożliwi dopasowanie reklamy do grup użytkowników, zgodnie z konkretnymi parametrami jak: płeć, wiek, wykształcenie, czy zawód. Na umowie skorzystają również internauci, do których będą docierać reklamy ściśle dostosowane do profilu ich zainteresowań.

„Rynek reklamy internetowej jest bardzo dynamiczny i wymagający, oczekuje ciągłego udoskonalania oferowanych usług. Współpraca Novem Group z NK.pl pozwoli na udostępnienie marketerom znacznie doskonalszych narzędzi marketingowych, a internautom mniejszej liczby niepotrzebnych reklam. To niewątpliwie przełomowe wydarzenie w branży internetowej w Polsce” – powiedział Jacek Pasławski, prezes zarządu Novem Group.

„Nasza współpraca z Novem Group jest jednym z elementów zapowiadanej przez nas strategii. Nieustannie staramy się wprowadzać nowe i optymalizować istniejące rozwiązania dla marketerów. Wynika to zarówno z wymagań rynku, jak też rozwoju naszego portalu i poszczególnych narzędzi. Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca dodatkowo zoptymalizuje oferowane przez nas usługi, a także pozytywnie wpłynie na odbiór reklam przez naszych użytkowników” – powiedział Marcin Dobrzyniecki, pełnomocnik zarządu ds. przychodów z NK.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu