Misje biznesowe dla polskich firm z sektora budowlanego w Japonii

Polskie firmy z sektora budowlanego mają szansę na udział w misjach biznesowych w Japonii organizowanych w ramach programu EU Gateway to Japan and Korea, który koordynuje firma doradcza Deloitte. W ramach projektu wybrane podmioty z sektora będą mogły zaprezentować swoją ofertę firmom japońskim zainteresowanym współpracą z Europą.

Termin składania aplikacji mija 8 maja 2012 r. Misje odbędą się w dniach 24-28 września 2012 r. w Tokio.

W misji biznesowej w Japonii mogą wziąć udział m.in. firmy dostarczające technologie (np. rozwiązania energooszczędne lub minimalizujące skutki trzęsień ziemi i innych klęsk żywiołowych) oraz materiały związane z inżynierią, projektowaniem, budową, montażem oraz wykończeniem budynków publicznych i prywatnych. Dodatkowo, w programie mogą wziąć również udział podmioty zajmujące się inwestycjami w infrastrukturę, takimi jak drogi, lotniska czy porty.

Przedstawiciele firm z sektora budowlanego, którzy wzięli aktywny udział w poprzednich edycjach programu EU Gateway, oceniają go bardzo pozytywnie. Przede wszystkim doceniają możliwość spotkań z kontrahentami z Azji, które wcześniej nie były dla nich osiągalne.

„Możliwość prezentacji pod szyldem EU Gateway to ogromna szansa dla firmy i jej rozwoju. Porównując ten świetnie zorganizowany Program do samodzielnie podejmowanych inicjatyw warto zauważyć, że znika bariera komunikacyjna a stosunki gospodarcze rozpoczynają się od bardziej zaawansowanego poziomu. Firmy japońskie są bardzo zainteresowane Misjami Biznesowym i poświęcają wiele uwagi uczestnikom Programu oraz ich produktom.” – komentuje Fanel Videanu, Import / Export Manager w firmie S.C. TITAN MAR S.A.

Firma doradcza Deloitte, w ramach realizacji programu EU Gateway, jest odpowiedzialna za rekrutację firm do programu, wraz z Komisją Europejską bierze udział w procesie selekcji podmiotów zainteresowanych uczestnictwem, jak również zapewnia wsparcie na etapie przygotowań do misji dla wybranych przedsiębiorstw europejskich.

Zarówno aplikacja do programu EU Gateway jak i bieżące wsparcie koordynatora programu są bezpłatne. W trakcie misji biznesowych EU Gateway to Japan and Korea przedsiębiorstwa europejskie mogą zapoznać się z warunkami działania na rynku japońskim i południowokoreańskim, dzięki pomocy doświadczonych doradców oraz udostępnieniu sektorowych badań rynku. Zakwalifikowane firmy otrzymują również każdorazowo wsparcie finansowe w czasie przygotowań i uczestnictwa w misji biznesowej.

Jest to kolejna edycja programu EU Gateway, finansowanego i zarządzanego przez Unię Europejską, który ma pomóc przedsiębiorcom z krajów członkowskich rozwijać kontakty na rynkach azjatyckich.

Formularz aplikacyjny na misje biznesowe oraz dodatkowe informacje, w tym harmonogram rekrutacyjny dla pozostałych misji i sektorów znajdują się na www.eu-gateway.eu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu