Kreatywne partnerstwo ABC Data z Galerią aTak

Giełdowy dystrybutor IT zacieśnia współpracę z galerią aTak, założoną przez Krzysztofa Musiała i działającą przy Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Marka własna ABC Daty – Colorovo obejmie mecenat galerii, a do pomysłu wsparcia galerii spółka zaprosiła swoich partnerów.

Projekt zainicjowany przez ABC Data spotkał się z dużym zainteresowaniem, a  rolę Mecenasów Galerii Sztuki aTak przyjęły znaczące firmy z branży IT. Pierwsze umowy zostały już podpisane. Mecenat dotyczy sponsoringu galerii przez rok, a także przez okres trwania jednej wystawy Jana Lebensteina. Najbliższy wernisaż dzieł artysty, już pod szyldem Mecenasów: APC, D-Link, Ever, Molex, Wincor-Nixdorf, a także ABC Data i Colorovo, odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku. Wernisaż otworzy Krzysztof Musiał.

„Chcieliśmy zacieśnić naszą współpracę z galerią aTak i tak powstał pomysł mecenatu, do którego zaprosiliśmy firmy współpracujące z ABC Data.  Mecenat to wsparcie dla galerii, a także  istotne narządzie PR i marketingu w kreowaniu wizerunku firmy. Inwestowanie w sztukę działa nobilitująco, a także sprzyja budowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu.  Sztuka wnosi coś więcej do biznesu niż tylko promocję logo przedsiębiorstwa. Tworzy wizerunek i przyjazny klimat komunikacji społecznej.” – mówi Łukasz Tręda, prezes ABC Data Marketing.

ABC Data już od ponad dwóch lat współpracuje z galerią aTak, która powstała z inicjatywy Krzysztofa Musiała, jednego z najbardziej znanych i cenionych prywatnych kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej i jednocześnie założyciela firmy ABC Data. Efektem wspólnych działań jest między innymi wystawa w warszawskim budynku giełdowego dystrybutora IT. W siedzibie spółki znajdują się obrazy z prywatnej kolekcji Krzysztofa Musiała, które pokazywane były w muzeach i galeriach w całej Europie.

Galeria aTAK założona przez Krzysztofa Musiała wystawia i promuje polskich artystów współczesnych, zarówno klasyków, jak i artystów średniego i najmłodszego pokolenia. Galeria  regularnie wydaje albumowe katalogi do wystaw w polskiej i angielskiej wersji językowej, a  do współpracy zaprasza wybitnych autorów i kuratorów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu