Zagrają u boku europejskich gwiazd golfa

Pierwszy tegoroczny turniej cyklu golfowego Deutsche Bank Pro-Am Tour wyłonił pierwsze osoby, które już we wrześniu zagrają w najważniejszym turnieju golfowym tego sezonu – Deutsche Bank Wrocław Open należącym do europejskiej ligi EPD Tour.

Inauguracyjne rozgrywki w ramach Deutsche Bank Pro-Am Tour odbyły się 22 kwietnia na polu Toya G&CC we Wrocławiu. Mimo kapryśnej pogody frekwencja dopisała a rywalizacja o miejsca gwarantujące udział we wrześniowym finale była niezwykle zacięta.

Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji brutto uzyskał Michał Kasprowicz (+3), zapewniając sobie tym samym miejsce w grupie finalistów. Awans do turnieju we Wrocławiu wywalczyli również Kazimierz Zadrożny, Jan Piętka, Damian Staniaszek, Piotr Usielski, Mariusz Kiełbasa i Joanna Meronk.

Cykl Deustche Bank Pro-Am Tour to w tym roku 5 turniejów eliminacyjnych odbywających się na najlepszych polach golfowych w całej Polsce oraz turniej finałowy Deutsche Bank Invitational Polska, który rozegrany zostanie we wrześniu w ramach Deutsche Bank Wrocław Open, jednego z najważniejszych golfowych wydarzeń sezonu 2012 w Polsce.

W każdym turnieju eliminacyjnym wyłonionych zostanie 8 osób, które zapewnią sobie udział w polskim finale serii. Nagrodą dla dwójki triumfatorów Deutsche Bank Invitational Polska będzie natomiast udział w turnieju Deustche Bank Invitational w Hamburgu. Laureaci eliminacji regionalnych zostaną zaproszeni również do gry w tradycyjnym Pro-Amie poprzedzającym turniej Deutsche Bank Wrocław Open. Dla polskich golfistów będzie to szansa zagrania u boku najzdolniejszych zawodowców europejskiej ligi golfa EDP Tour. To tu swoje pierwsze kroki stawiał Niemiec Martin Kaymer, który w zeszłym roku zastąpił Tigera Woodsa na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu Golfowym.

Kolejną szansę zagrania u boku gwiazd EPD Tour polscy golfiści otrzymają już niebawem. Drugi tegoroczny turniej serii Deutsche Bank Pro-Am Tour odbędzie się już 5 maja na polu Rosa Private GC koło Częstochowy.

Golf24

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu