Polcast Television uruchomi nowy kanał Novela tv

Spółka Polcast Television 14 maja br. poza stacją Water Planet uruchomi także skierowany do kobiet kanał z telenowelami Novela tv.

Nowa stacja emitować będzie osiem premierowych pozycji dziennie, wśród nich znajdą się gorące nowości oraz znane już i lubiane tytuły.

1 Delegata, Novela tv, Polcast TelevisionPolcast Television jest nadawcą kanałów Tele5 i Polonia1. W poniedziałek 14 maja br. uruchomi nową stację telewizyjną Novela tv, przeznaczoną dla kobiet w każdym wieku, głównie dla wielbicielek produkcji latynoamerykańskich i południowoeuropejskich. Stacja emitować będzie osiem premierowych pozycji programowych dziennie. W jej ramówce znajdą się, nieemitowane jeszcze w Polsce, telenowele kolumbijskie, amerykańskie czy też meksykańskie, między innymi takie jak: „Pieska miłość”, „Dom po sąsiedzku”, „Królowa południa”. „Będzie mrocznie, śmiesznie, emocjonująco i wzruszająco, ale przede wszystkim romantycznie. W naszej ramówce, bez wątpienia, każda fanka telenowel znajdzie coś dla siebie”- mówi Dominika Rejmer, Specjalista ds. PR.

„Oferta programowa naszej stacji nie jest przypadkowa. Już od samego początku działania kanału do jego ramówki trafią największe światowe hity z gatunku telenowela. Wszystkie nowości, to produkcje z przełomu lat 2010/2011. Przykładem będzie, ciesząca się ogromną popularnością w USA kryminalna seria „Królowa południa”, czy też niesamowicie zabawna komedia erotyczna „Pieska miłość”. Kolejnym hitem, który będzie miał polską premierą właśnie w Novela tv jest dramat „Dom po sąsiedzku”. Dobrze wiemy, że nie wszyscy miłośnicy telenowel przepadają za super nowościami i dlatego właśnie dla takich widzów przygotowaliśmy pasma z kultowymi produkcjami sprzed lat. Te wszystkie propozycje zapewniają naszemu odbiorcy 8 godzin dziennie premierowych odcinków różnych telenowel”- mówi David Podhajski, Programming Manager.

„Do ramówki naszego kanału trafią wyłącznie produkcje od najlepszych światowych producentów. Głównym dostawcą kontentu będzie Telemundo (NBC Universal). Pojawią się też tytuły od Venevision, Telefe czy RCTV. To właśnie między innymi ci producenci zapewnią naszym widzom najwyższą jakość techniczną, jak i gwarancję dobrej fabuły emitowanych w Novela tv telenowel” – dodaje Podhajski.

„Novela tv jest kanałem dla największych konsumentów telewizji. W obliczu ścigania się kanałów w dotarciu do coraz młodszej widowni, zostaje mniej zagospodarowana grupa widzów dojrzałych. Novela tv skierowana jest przede wszystkim do miłośników seriali południowoamerykańskich i południowoeuropejskich. Grupę tą według badań wyróżniają osoby, które są skłonne najwięcej czasu poświęcić na oglądanie telewizji. Stanowią ją w głównej mierze  kobiety w wieku 35+. Dotychczasowe propozycje kanałów dla tych kobiet zmieniają charakter, stacje komercyjne szukają maksymalizacji swoich przychodów w pozyskiwaniu i lojalizowaniu młodszych grup. Problem w tym, że coraz trudniej dotrzeć i zlojalizować młodsze grupy docelowe, z uwagi na szybką dywersyfikację zainteresowań oraz źródeł czerpania rozrywki filmowo-serialowej. Pozostaje zatem bardzo liczna grupa osób, konserwatywnych w swoich zachowaniach i nie partycypujących w mnożącej się ofercie kanałów przeznaczonych dla młodszego segmentu grupy komercyjnej. Grupa ta skłonna jest zwrócić swoją uwagę na ofertę kanałów tematycznych, ale tylko w przypadku pojawienia się u nich klasycznej oferty programowej. Biorąc pod uwagę stopień konsumpcji rozrywki telewizyjnej oraz charakter grupy na tle przekroju społecznego, mamy nadzieje, że nasza propozycja spotka się z rosnącym zainteresowaniem, stanie się ciekawą propozycją na rynku kanałów tematycznych  i co najważniejsze –  przyciągnie kobiecą uwagę”- mówi Robert Kosobucki, dyrektor marketingu.

Kanał Novela tv nadawać będzie początkowo w formie niekodowanej, drogą cyfrową i satelitarną (Hot Bird 13°E). Kanał dostępny będzie również w wersji HD.

Za jego dystrybucję odpowiada firma Delegata, która w chwili obecnej prowadzi negocjacje z operatorami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu