Aplikacje prawnicze 2012 – nowa seria wydawnicza LexisNexis

Na rynku jest już dostępna seria wydawnicza LexisNexis – Aplikacje Prawnicze 2012. Publikacje zostały napisane z myślą o aplikantach oraz kandydatach na aplikacje prawnicze. Założenia całej serii uwzględniają charakterystykę egzaminów wstępnych i końcowych oraz specyfikę nauki podczas aplikacji.

Aplikacje prawnicze 2012. Testy to rozszerzony zbiór pytań autorskich z różnych dziedzin prawa opracowany według metodologii stosowanej w testach ministerialnych. Komplet składa się z  trzech tomów, które zawierają ponad 8 000 autorskich pytań z odpowiedziami oraz przytoczoną w pełnym brzmieniu podstawę prawną. Pytania nie powtarzają się w różnych tomach i obejmują wszystkie kodeksy. Wszystkie publikacje są również dostępne w formie e-book.

Seria oprócz testów obejmuje również specjalne kodeksy aplikanta wraz ze statystyką pytań ministerialnych i podkreśleniem zagadnień, które sprawiają największe trudności na egzaminach oraz repetytorium porównujące procedurę karną i cywilną.

Wszystkie testy z powyższych publikacji można również rozwiązywać w edukacyjnym serwisie prawniczym LexisNexis: www.prawo.e-katedra.pl

Termin egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą został wyznaczony na 29 września 2012 r. Termin egzaminów zawodowych po aplikacji dla przyszłych adwokatów i radców został ustalony na 28-31 sierpnia 2012 r. a dla notariuszy na 4-6 września 2012 r.

LexisNexis przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych zakupem kompletu testów w postaci specjalnego rabatu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu