Zawodnik Accreo All Blues najszybszym Polakiem londyńskiego maratonu

Jarosław Antosik z drużyny Accreo All Blues był najszybszym Polakiem w Virgin London Marathon 2012, osiągając wynik 2:43:28. Równocześnie zajął 289 miejsce w ogólnej klasyfikacji londyńskiego biegu, w którym 22 kwietnia br. wystartowało 42 649 zawodników.

Już po raz drugi Jarosław Antosik, jeden z założycieli i partner w Accreo Taxand stanął na najwyższym podium wśród Polaków startujących w maratonach poza granicami Polski. W 2010 roku jako pierwszy przekroczył linię mety podczas słynnego maratonu nowojorskiego, osiągając wynik 2:49:55.

Członkowie drużyny Accreo All Blues od lat startują w maratonach i półmaratonach w Polsce i na świecie, w tym organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Od ubiegłego roku Accreo Taxand jest sponsorem tytularnym sztafety maratońskiej Accreo Ekiden, która odbędzie się 27 maja br. na Kępie Potockiej. Do rywalizacji stanie 350 drużyn – zapisy trwają do wyczerpania limitu miejsc (www.accreoekiden.pl).

Virgin London Marathon to największa biegowa impreza charytatywna na świecie. W 2007 roku VLM został wpisany do księgi rekordów Guinessa jako największa pod względem przychodu charytatywna impreza organizowana co rok. Szacuje się, że od 31 lat organizacji biegu zebrano ponad 500 milionów GBP na rzecz setek organizacji charytatywnych. Pierwszy start odbył się w marcu 1981 roku, a do udziału zgłaszają się biegacze z całego świata – w tegorocznej edycji linię startu przekroczyło 42 649 osób (http://www.virginlondonmarathon.com).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu