WP.PL ułatwia inwestowanie na giełdzie

Wirtualna Polska udostępnia użytkownikom dwa narzędzia ułatwiające inwestowanie na giełdzie. Pierwszym jest uruchomiony właśnie Wirtualny Portfel, czyli usługa umożliwiająca zdobywanie praktycznej wiedzy na temat giełdy bez konieczności dokonywania realnych inwestycji finansowych. Jego uzupełnienie stanowi najnowsza wersja darmowej aplikacji mobilnej Giełda WP.PL.

Dzięki niej posiadacze smartfonów z systemami operacyjnymi iOS i Android mają stały, bezpłatny dostęp do najnowszych notowań giełdowych oraz wielu przydatnych funkcjonalności.

Wirtualny Portfel, czyli zdobywanie doświadczenia na giełdzie bez ryzyka

Wirtualny Portfel to nowe autorskie narzędzie od WP.PL, dzięki któremu użytkownicy mogą się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda inwestowanie na giełdzie, w waluty oraz w fundusze inwestycyjne i emerytalne. Mają też możliwość przetestowania różnych modeli inwestycyjnych, które nie będzie wiązało się jednak z konieczności ponoszenia realnych finansowych konsekwencji ich działań.

Użytkownikom udostępniono dwa rodzaje portfela – prywatny i publiczny. Pierwszy to tzw. portfel własnych inwestycji. Umożliwia zebranie w jednym miejscu wszystkich swoich – także przeprowadzonych w przeszłości – inwestycji oraz sprawdzenie na bieżąco łącznej stopy zwrotu.

Drugi profil to typowa gra giełdowa, która rządzi się prawami rynku. Użytkownik może składać zlecenia na bieżące oferty. Każda jego transakcja jest zapisywana i nie podlega modyfikacjom. Stworzony tu profil jest widoczny dla wszystkich osób odwiedzających strony Wirtualnej Polski. Mogą one też na bieżąco komentować poszczególne decyzję lub osiągnięcia gracza. Zdobywcy najlepszych wyników zostaną wyróżnieni tytułem portfela miesiąca (roku). Dostęp do obydwu portfeli możliwy jest po zalogowaniu.

– Oddajemy w ręce naszych użytkowników narzędzie, które z jednej strony pozwala im śledzić realne inwestycje na rynkach, a z drugiej jest wirtualną grą, która daje możliwość sprawdzenia się jako inwestor na GPW – bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka finansowego. Zdobyte tak doświadczenie może w przyszłości przełożyć się na osiągnięcie prawdziwego zysku – mówi Adam Kubiak, Kierownik Działu Serwisów Ekonomicznych w Wirtualnej Polsce. – Portfel publiczny pozwala również użytkownikom zmierzyć się z innymi graczami, sprawdzić czy ich decyzje są trafne, a także podpatrzeć, jaką strategię stosują inni – dodaje.

Stały dostęp do notowań giełdowych w smartfonie

Najnowsza wersja aplikacji Giełda WP.PL to przede wszystkim kilka nowych, zaawansowanych funkcjonalności. Jedną z nich jest „Portfel” – narzędzie umożliwiające dokonywanie wyceny posiadanych inwestycji. Udostępnione zostały również kalkulatory wynagrodzeń, walutowy oraz zysków z lokat. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z alarmów, które ułatwiają obserwowanie wyników wybranych akcji lub innych walorów finansowych.

Giełda WP.PL to również przejrzysty layout. Narzędzie zapewnia też stały dostęp do najnowszych wiadomości finansowych, a także wykresów notowań: dziennych, tygodniowych, miesięcznych, kwartalnych oraz rocznych. Aby zapewnić użytkownikom jeszcze łatwiejszy i szybszy dostęp do informacji, dane finansowe zostały podzielone na kilka kategorii: notowania akcji Giełdy Papierów Wartościowych i New Connect, indeksy GPW i światowych giełd, wyceny funduszy polskich i zagranicznych, a jeśli chodzi o wycenę walut – notowania NBP oraz te dostępne online. Nową wersje aplikacji Giełda WP.PL jest darmowa i można ją pobrać z AppStore oraz Google Play.

– Wirtualna Polska udostępniła dotychczas 17 darmowych aplikacji dostosowanych do 3 najpopularniejszych systemów operacyjnych, a liczba ściągnięć przekroczyła już wynik 700 tys. Ciągle też pracujemy nad ulepszaniem naszych aplikacji i dodawaniem do nich nowych, coraz bardziej zaawansowanych funkcjonalności – wyjaśnia Paweł Janecki, Kierownik Zespołu dla Komórek w Wirtualnej Polsce. – Nowa wersja Giełdy WP.PL to bez wątpienia przydatne i użyteczne narzędzie dla wszystkich osób śledzących notowania giełdowe i sytuacje na rynkach finansowych – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu