Środowisko i człowiek – prelekcja o ludzkiej adaptacji na Forum IAB 2012

Już pierwsze edycje Forum IAB wyróżniały się na tle innych tego typu konferencji niezwykle ciekawymi prelekcjami. Poprzednie odsłony wydarzenia uświetniali między innymi Seth Godin czy Gary Vaynerchuk, tegoroczne Forum gościć będzie wokalistę Iron Maiden, Bruce’a Dickinsona. Pozostałe nazwiska prelegentów są równie ciekawe – swoją prezentację przedstawi między innymi znany antropolog prof. dr hab. Boguslaw Pawłowski.

Główne hasło tegorocznego Forum to „Adaptive marketing. Adaptive enterprise”. Kwestia adaptacji będzie także tematem prezentacji prof. Bogusława Pawłowskiego, który przedstawi jak w perspektywie ewolucyjnej zmieniały się ludzkie zachowania i postawy.

– Na pierwszy rzut oka prelekcja dotycząca na temat antropologii na konferencji dotyczącej marketingu internetowego może być zaskakująca. Warto jednak spojrzeć na to z innej perspektywy. Przyglądając się zmienności ludzkiego zachowania na przestrzeni tysięcy lat, zrozumiemy jakimi zasadami kieruje się człowiek współczesny – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, dyrektor biura IAB Polska.

Bogusław Pawłowski uzyskał tytuł mgr inż. inżynierii biomedycznej w 1986 r. na Politechnice Wrocławskiej oraz tytuł mgr biologii na Uniwersytecie Wrocławskim, stopień doktora w roku 1996, stopień doktora habilitowanego w 2003 na Uniwersytecie Wrocławskim, a tytuł profesora w 2010.

Od 1989 roku jest zatrudniony w Katedrze Antropologii UWr, w której od 2010 jest kierownikiem.

W latach 2006-2010 był także dyrektorem Zakładu Antropologii PAN. Odbył kilka zagranicznych stypendiów naukowych, a w tym 1 rok (1997/98) na Uniwersytecie w Liverpoolu w School of Biological Sciences (stypendium przyznane przez NATO/Royal Society).

Temat wystąpienia prof. Pawłowskiego to „Adaptatywność i plastyczność ludzkich preferencji w perspektywie ewolucyjnej”

Więcej informacji na stronie ForumIAB.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu