Reżyser filmu „Hans Kloss. Stawka większej niż śmierć” nagrodzony przez Amerykanów

Serial Patryka Vegi „Instynkt” otrzymał złotą statuetkę (Gold Plaque Award) dla najlepszego serialu w kategorii „daytime drama series”. Wyróżnienie zostało przyznane w ramach prestiżowego międzynarodowego festiwalu The 2012 Hugo Television Awards, który odbył się 19 kwietnia w Chicago.

Festiwal Hugo Television Awards już od 48 lat nagradza najbardziej innowacyjnych i wyróżniających się twórców w przemyśle telewizyjnym. Stanowi uhonorowanie tych, którzy mają największe wyczucie nowoczesnej telewizji i przyczyniają się do jej rozwoju. W poprzednich latach na festiwalu zwyciężały m.in. takie światowe hity jak „Californication”, „Prawo i porządek”, czy „Trawka”.

Jest mi niezwykle miło odebrać tak prestiżową nagrodę z rąk amerykańskiego jury. Gold Plague Award dla „Instynktu” świadczy o tym, że historia, którą opowiedziałem w moim serialu, ma wymiar uniwersalny i jest poruszająca także dla międzynarodowej publiczności – powiedział Patryk Vega.

Zwiastun filmu jest dostępny pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ph4m9Naj9wk

Patryk Vega jest jednym z najbardziej obiecujących reżyserów młodej generacji. Porównywany do polskiego Michaela Manna twórca wyreżyserował  „Prawdziwe psy”, „Pitbulla”, „Kryminalnych”, „Twarzą w twarz”, „Ciacho”, „Instynkt”, „Hansa Klossa – Stawkę większą niż śmierć”. Jest zdobywcą wielu krajowych i międzynarowodych nagród m.in. Nagrody dla Najlepszego Reżysera na Festiwalu Filmowym “Młodzi i kino” w Koszalinie, Nagrody dla Najlepeszego Reżysera na największym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Kryminalnych “Noir in Festival” w Courmayeur,  Nagrody za Najlepszy Serial Kryminalny na Festiwalu Filmowym i Telewizyjnym w Cieszynie, Bursztynowych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Złotego Biletu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu