PineBridge Investments i Grupa Integer.pl inwestują wspólnie 108 mln EUR

PineBridge Investments, globalny fundusz private equity oraz Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowy oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce – powołały spółkę joint-venture EasyPack, której celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost w Europie oraz krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Inwestycja na kwotę 108 mln EUR (453 mln zł) będzie podlegać zatwierdzeniu przez UOKiK. W okresie 2 lat Grupa Integer.pl wniesie środki pieniężne i kapitał w wysokości 58 mln EUR (243 mln zł) natomiast PineBridge Investments zainwestuje ponad 50 mln EUR (210 mln zł).

Paczkomaty InPost to proste rozwiązanie na rynku pocztowo-kurierskim, które umożliwia wysyłkę i odbiór paczek w 17 sekund, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w dogodnym, wybranym przez klienta czasie i miejscu.

Paczkomaty InPost z sukcesem funkcjonują w Polsce i Rosji. Projekt EasyPack zwiększy dostępność Paczkomatów w kolejnych 12 krajach europejskich i WNP, a jego celem jest znaczące wykorzystanie potencjału dynamicznie rosnącego sektora e-commerce na świecie. Do końca 2016 roku EasyPack będzie dysponować siecią nawet do 16.000 maszyn.

Rafal Brzoska, prezes Grupy Integer.pl komentuje: „Nasze ambitne plany rozwoju na skalę międzynarodową realizują się dzięki umowie z PineBridge Investments. Rok 2011 był niezwykle ważny dla rozwoju projektu Paczkomaty – zrealizowaliśmy kilka globalnych kontraktów, a w tym roku rozszerzyliśmy naszą sieć o Łotwę oraz Irlandię. Umowa z PineBridge pozwoli nam dalej umacniać pozycję i da perspektywy dynamicznego wzrostu, jaki upatrujemy w tym sektorze.”

„Rezultaty osiągane dotychczas przez Grupę Integer.pl – zwłaszcza w obszarze Paczkomatów – są imponujące. Chcemy wspierać i uczestniczyć w dalszym, międzynarodowym rozwoju systemu EasyPack” – powiedział Rossen Hadjiev, dyrektor zarządzajacy PineBridge Investments (Central Europe).

Pierre Mellinger, prezes PineBridge Investments (Central Europe), dodał “PineBridge z dumą łączy siły z Grupą Integer.pl oraz jej założycielem – Rafałem Brzoską, by z sukcesem rozwijać i finansować tak perspektywiczną polską firmę.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu