Wtyczka komentarzy Facebooka dostępna w serwisie wiadomosci.wp.pl

Wirtualna Polska udostępniła właśnie wtyczkę, umożliwiającą proste i szybkie dodawanie opinii pod artykułami w serwisie wiadomosci.wp.pl za pomocą Facebooka.

Wirtualna Polska buduje zasięg oraz rozwija serwisy przy użyciu mediów społecznościowych. W połowie marca WP.PL zintegrowało swój najważniejszy serwis informacyjny –  wiadomosci.wp.pl – z portalem Marka Zuckerberga. Dziś natomiast udostępnia możliwość dodawania opinii pod artykułami za pośrednictwem Facebooka. Dzięki nowej usłudze, wpisy użytkowników pod tekstami z witryny informacyjnej WP.PL będą również dostępne na ich facebookowej osi czasu.

– Media społecznościowe pełnią ważną rolę w przepływie informacji w dzisiejszym świecie. Aby być jeszcze bliżej internauty, staramy się, jako portal, jak najlepiej wykorzystać możliwości, które ze sobą niosą – mówi Tomasz Bączek, Kierownik Działu Marketingu w Wirtualnej Polsce. – Oddajemy dziś w ręce użytkowników narzędzie pozwalające sprawnie dzielić się opiniami na temat artykułów pochodzących z serwisu wiadomosci.wp.pl ze znajomymi na Facebooku. Tym samym zachęcamy ich do odwiedzenia naszych stron i wymieniania się z bliskimi komentarzami na temat tego, co w danej chwili dzieje się w Polsce i na świecie – dodaje.

Od teraz każdy zalogowany na Facebooku użytkownik witryny wiadomosci.wp.pl będzie mógł dodać komentarz pod artykułem, a wpis ten pojawi się równocześnie na jego osi czasu. Internautom pozostawiono jednak możliwość wyboru. Osoby, które nie będą chciały dzielić się swoim zdaniem na temat przeczytanych tekstów za pośrednictwem portalu społecznościowego, w dalszym ciągu mają do swojej dyspozycji tradycyjne opinie WP.PL.

– Nową usługę uruchamiamy na początku tylko w serwisie wiadomosci.wp.pl. Jeśli rozwiązanie zostanie dobrze przyjęte przez naszych użytkowników, planujemy jego implementację w całym portalu – wyjaśnia Marcin Pokojski, Kierownik Działu Serwisów Internetowych w Wirtualnej Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu