Graficzna strona informacji – infografika.wp.pl

Wirtualna Polska uruchomiła witrynę udostępniającą polskojęzyczne infografiki – popularne wizualizacje z informacjami, podanymi w prosty i obrazowy sposób.

W serwisie infografika.wp.pl jest już blisko 200 grafik, a ich liczba systematycznie rośnie. Ilustrują, komentują bieżące wydarzenia, obrazują i wyjaśniają skomplikowane zagadnienia. Wzbogacają przy tym artykuły z serwisów Wirtualnej Polski, dotyczące różnych dziedzin życia i poruszających różnorodną tematykę, np. sport, finanse czy nauka. Co więcej, nowy serwis WP.PL zawiera także „panoramy”, czyli wirtualne spacery (zdjęcia 360°).

Mówi się, że infografika to najbardziej udany związek słowa z obrazem. Są doskonałym sposobem na przekazywanie informacji, wyjaśnianie, ilustrowanie wydarzeń i zjawisk. Nic dziwnego, że stały się popularną formą przekazu nie tylko w mediach elektronicznych.

W Polsce do tej pory nie było witryny, która tworzyłaby, a także była agregatem tego typu narzędzi. Postanowiliśmy więc ją stworzyć – mówi Maciej Kabroński z Wirtualnej Polski, Wydawca Strony Głównej WP.PL, odpowiedzialny za projekt.

Infografika.wp.pl jest pierwszym serwisem, w którym znaleźć można polskojęzyczne infografiki na dowolny temat. Codziennie pojawiają się w nim nowe wizualizacje, dotyczące bieżących wydarzeń w kraju i za granicą. Co więcej, witryna agreguje najciekawsze grafiki oraz tworzy nowe, na potrzeby artykułów publikowanych w portalu WP.PL. Wizualizacje można przeglądać chronologicznie („najnowsze”), lub tematycznie, ze względu na kategorię: wydarzenia, sport, finanse, nauka, moto oraz panoramy.

Znaleźć tu można zarówno grafiki wektorowe, jak i modele 3D. W najbliższym czasie w serwisie pojawią się dynamiczne infografiki flashowe.

Więcej informacji:

http://infografika.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu