Concordia wspiera kulturę

Po raz trzeci w Poznaniu odbędzie się niecodzienne wydarzenie – koncert „Wojciech Drabowicz in memoriam – Głosy Przyjaciół”. Przedsięwzięcie muzyczne współorganizowane jest przez Teatr Wielki w Poznaniu i Lions Club Poznań Rotunda. Już po raz drugi sponsorem koncertu jest Concordia Ubezpieczenia.

Wojciech Drabowicz to Poznaniak, pedagog w Akademii Muzycznej im. Jana I. Paderewskiego w Poznaniu i śpiewak operowy znany w Polsce i na scenach światowych, takich jak: La Monnaie w Brukseli, Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu, Opera Lille, Opera National de Lyon, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Wiener Konzerthaus, Oper Frankfurt, De Nederlandse Opera w Amsterdamie, The New Israeli Opera w Tel Avivie, Glyndebourne Festival Opera, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Victoria Concert Hall w Genewie, Dublin Symphony Hall. Zmarł tragicznie w 2007 roku. Przyjaciele postanowili uczcić pamięć muzyka organizując co roku koncert, z którego dochód przeznaczony jest na ufundowanie stypendium imienia Witolda Drabowicza dla najzdolniejszego studenta drugiego roku wokalistyki z poznańskiej Akademii.

Koncert odbędzie się 20 kwietnia i jak co roku organizatorzy spodziewają się pełnej widowni i wspaniałych przeżyć artystycznych. Na scenie wystąpi Izabela Kłosińska, Barbara Kubiak, Anna Lubańska, Adam Zdunikowski, Wojciech Gierlach, a także Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego oraz Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu.

– W swoich działaniach staramy się dostrzegać tych, którzy wyrastają ponad przeciętność, są aktywni w swoim życiu i dążą do jasno wyznaczonego celu. Stąd nasze zaangażowanie we wspieranie młodych talentów za sprawą koncertu i stypendium Wojciecha Drabowicza – mówi Paulina Łukasik, rzecznik prasowy Concordia Ubezpieczenia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu