5 tysięcy miętówek, 59 tysięcy zwiedzających – Kompania Piwowarska na targach Motor Show 2012

W dniach 13-15 kwietnia Poznań stał się polską stolicą motoryzacji. Cieszące się ogromną popularnością targi Motor Show 2012 były doskonałą okazją, by przypomnieć kierowcom m.in. o konieczności zachowania trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu. Edukowała na ten temat Kompania Piwowarska wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu na stoisku poświęconym programowi „Sprawdź promile”.

Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło aż 59 tys. osób. Stoisko edukacyjne KP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w hali nr 5 cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przygotowano tam prezentację policyjnych pojazdów oraz liczne atrakcje. Uzbrojeni w alkogogle uczestnicy targów mogli przekonać się, że alkohol tak zniekształca rzeczywistość, iż nawet dziecinnie prosta zabawa – układanie klocków – staje się trudna. Chętni mogli poddać się testom na tzw. Aparacie Piórkowskiego – urządzeniu wykorzystywanym do badania szybkości reakcji i koordynacji wzrokowo-ruchowej, przy czym próby wykonywano w alkogoglach i bez. Na życzenie policjanci przeprowadzali także profesjonalne badanie trzeźwości z użyciem alkomatów. Niektórzy zwiedzający ze zdziwieniem przyjmowali informację policjantów z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu, że takie same przepisy jak na drodze obowiązują również w ruchu wodnym. Goście stoiska mogli skosztować specjalnie oznakowanych miętówek oraz otrzymać naklejki z QR kodem umożliwiającym pobranie bezpłatnej aplikacji „Sprawdź promile”.

KP znów edukuje razem z Policją

W tym roku już po raz trzeci wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu przypominaliśmy uczestnikom targów, by nigdy nie siadali za kierownicą pod wpływem alkoholu. Cieszymy się, że nasze stoisko było tak chętnie odwiedzane i wierzymy, że program „Sprawdź promile” ułatwi kierowcom podejmowanie właściwej decyzji o zachowaniu trzeźwości na drodze – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

„Sprawdź promile” to sztandarowy program odpowiedzialnościowy Kompanii Piwowarskiej, który ma na celu ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach. Dedykowana aplikacja mobilna „Sprawdź promile” pozwala obliczyć orientacyjny poziom promili w organizmie oraz dowiedzieć się, po jakim czasie można bezpiecznie prowadzić samochód. Do tej pory skorzystało z niej już ponad 40 000 kierowców.

Więcej na temat akcji na stronie www.abcalkoholu.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu