Przejdź do treści

Filantropia w wersji mobilnej od Looksoft

Agencja marketingu mobilnego Looksoft wdrożyła aplikację mobilną GivKwik wspierającą filantropię. Rozwiązanie zostało zrealizowane dla jednej z instytucji non – profit z USA i opublikowane w AppStore wyłącznie na rynek amerykański.

Aplikacja to nowa forma wspierania organizacji charytatywnych zrzeszonych i zarejestrowanych w projekcie GivKwik. Teraz każdy darczyńca może bezpośrednio z poziomu swojego iPhone’a zdobyć informacje na temat potrzeb oraz celów, na jakie zbiera środki konkretna instytucja oraz szybko przelać pieniądze na jej rachunek za pomocą systemu PayPal. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto GivKwik za pośrednictwem PayPal oraz pobrać aplikację, a już możliwe staje się udzielanie wsparcia potrzebującym. Funkcjonalność aplikacji oferuje opcje rozdzielania dotacji poprzez przydzielanie grantów wybranym instytucjom w formie żetonów na ekranie smartfona.

GivKwik posiada przeglądarkę dostępnych organizacji non-profit. Dotknięcie logotypu wyświetla misję podmiotu, filmy na YouTube lub przenosi na mobilną stronę danej instytucji. Organizacje można dodawać do ulubionych, które są prezentowane na pierwszym ekranie. Rozwiązanie zostało także zintegrowane z Twitterem. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w AppStore.

„Aplikacja GivKwik to już nasza kolejna realizacja stworzona na rynki zagraniczne. LookSoft ma na tym polu spore doświadczenie, ale jest to nasz pierwszy projekt o celu typowo charytatywnym. Myślę, że sporo użytkowników zachęci fakt, iż poprzez aplikację GivKwik mogą się oni bezpośrednio dowiedzieć, kogo rzeczywiście wspierają przeznaczając swoje pieniądze. Brak takiej informacji bywa często głównym demotywatorem wśród potencjalnych darczyńców. Pomysł GivKwik być może zachęci polskie fundacje do prób komunikowania swoich potrzeb w społeczeństwie w podobny sposób. Integracja z PayPalem nie jest może najbardziej optymalna biorąc pod jego popularność na rynku polskim, ale chętnie doradzimy inne, efektywne formy dokonywania transakcji w aplikacjach. Oczywiście planujemy dalsze rozszerzanie działalności i sprzedaż rozwiązań mobilnych w USA i krajach Unii Europejskiej.”  – powiedział Łukasz Makowski, prezes zarządu LookSoft.