Usługa Kontentu Energetycznego dla Grupy PKN ORLEN S.A.

Usługa Kontentu Energetycznego (KE) dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich firm to efekt współpracy pomiędzy Polkomtel S.A. a firmą NMG. Odbiorcy energii korzystający z tego rozwiązania, dzięki zoptymalizowaniu zużycia i zakupu energii elektrycznej mogą liczyć na oszczędności sięgające kilkudziesięciu procent w skali roku. Już w tym miesiącu usługa zostanie wdrożona w wybranych obiektach Grupy PKN ORLEN S.A.

Usługi Kontentu Energetycznego, dzięki infrastrukturze telekomunikacyjnej Polkomtel S.A. oferują możliwości zdalnego odczytu i zarządzania danymi ilościowymi i jakościowymi dotyczącymi mediów energetycznych oraz szereg funkcji analitycznych, pozwalających na optymalizację zużycia i sposobu zakupu energii przez odbiorców. Usługa będzie świadczona w oparciu o platformę analityczną firmy NMG, lidera w dostarczaniu usług konsultingowych i rozwiązań optymalizujących zużycie i sposób zakupu mediów energetycznych.

Według Magdaleny Dziewguć, Dyrektor Zarządzającej Rynku B2B Polkomtel SA, odpowiedzialnej za rynek klientów biznesowych, uruchomienie usługi Kontentu Energetycznego to ważny krok w rozwoju polskiego rynku teleinformatycznego – „Jesteśmy przekonani, że usługa Kontentu Energetycznego umożliwi Grupie PKN ORLEN S.A. szybkie obniżenie kosztów zakupu energii oraz budowę partnerskich relacji z dostawcami mediów energetycznych. Przewidujemy, że już wkrótce w segmencie klientów korporacyjnych oraz biznesowych korzystanie z tak innowacyjnych rozwiązań stanie się standardem.”

„Dla NMG partnerstwo z Polkomtel S.A. daje możliwość dotarcia z pakietem usług optymalizujących zużycie energii do szerokiego rynku odbiorców biznesowych, na co dzień doświadczanych rosnącymi cenami mediów energetycznych.” – dodał Robert Wichłacz, Wiceprezes Zarządu NMG.

Usługa będzie dostępna za pośrednictwem kanałów sprzedaży biznesowej Polkomtel S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu