Systemy Asseco WAPRO w sieci handlowej Dombal

Firma Dombal, producent i dystrybutor drewna oraz akcesoriów ogrodowych, wdrożyła komplet aplikacji do zarządzania Asseco WAPRO, aby usprawnić zarządzanie siecią swoich własnych sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zaimplementowane rozwiązania pozwoliły zoptymalizować wiele procesów biznesowych, zredukować koszty oraz lepiej kontrolować działanie wszystkich punktów sprzedaży.

Uruchomione programy Asseco WAPRO wsparły takie obszary działania firmy Dombal jak sprzedaż i magazyn, finanse i księgowość oraz kadry i płace. Wśród zainstalowanych aplikacji znalazły się: działający w modelu pracy terminalowej system Sprzedaż i magazyn WF-Mag, program Finanse i księgowość WF-FaKir oraz aplikacja Kadry i płace WF-GANG. Ponadto w ramach rozwiązania magazynowo- sprzedażowego wdrożone zostały funkcje umożliwiające tworzenie zaawansowanych raportów (tzw. Crystal Reports), które pozwalają na dogłębną analizę danych zgromadzonych w systemie WF-Mag.

Dzięki wdrożeniu oprogramowania Asseco WAPRO firma Dombal ujednoliciła kluczowe procesy związane z zarządzaniem swoją siecią sklepów. Oprogramowanie umożliwiło scentralizowane zarządzanie każdym punktem handlowym. Pozwoliło to zredukować ilość błędów popełnianych przez użytkowników przy wykonywaniu pracy ręcznie, przy jednoczesnym dostępie każdego pracownika do wszystkich informacji sprzedażowych i magazynowych.

Automatyzacja procesów biznesowych pozwoliła na optymalizację czasu obsługi każdego punktu sprzedaży oraz dała możliwość szybkiego i skutecznego reagowania na wszystkie aspekty handlowe w dowolnej placówce, niezależnie od jej lokalizacji. Możliwość kontroli i raportowania w korzystny sposób wpłynęła na optymalizację kosztów. Zwiększono możliwości kontrolowania i raportowania procesów handlowych, zarządzania dostawami, zamówieniami oraz uprawnieniami pracowników. W konsekwencji poprawiła się więc jakość bieżącej działalności spółki, zmniejszyły się koszty operacyjne i zwiększyła sprzedaż.

„Zdecydowaliśmy się na oprogramowanie Asseco WAPRO ze względu na jego nowoczesną architekturę, możliwość działania aplikacji magazynowej w trybie pracy terminalowej oraz dużą elastyczność systemów. Istotnym czynnikiem było także otrzymanie profesjonalnego wsparcia i kompleksowej obsługi zarówno w zakresie analizy przedwdrożeniowej, procesu implementacji oraz bieżącej obsługi zainstalowanych rozwiązań” – powiedział Grzegorz Kowalczyk, właściciel firmy Dombal.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu