Startuje największy golfowy cykl golfowy w Polsce

Już 22 kwietnia na polu golfowym Toya G&CC odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Deutsche Bank Pro-Am Tour, największej serii golfowej w Polsce rozgrywanej już od 9 lat.

W tym sezonie w ramach serii odbędzie się 5 turniejów eliminacyjnych oraz turniej finałowy – Deutsche Bank Invitational Polska – który odbędzie się we wrześniu równolegle z najważniejszym turniejem golfowym w Polsce w 2012 r. – Deutsche Bank Wrocław Open europejskiej zawodowej serii EPD Tour.

Walka w poszczególnych eliminacjach toczyć się będzie o 8 miejsc w turnieju finałowym. Jednocześnie laureaci turniejów regionalnych zaproszeni zostaną do udziału w Pro-Amie poprzedzającym turniej dla zawodowców.

– W tym roku postanowiliśmy położyć główny nacisk na sport. Dzięki udziałowi w turniejach eliminacyjnych golfiści z całej Polski dostaną możliwość zagrania u boku utalentowanych zawodowców z całej Europy. Tu zaczynał m.in. Martin Kaymer, który w zeszłym roku zastąpił Tigera Woodsa na szczycie światowego rankingu – mówi Alicja Strąpoć, dyrektor organizacyjny cyklu. – Na tym nie koniec, gdyż zwycięzcy finałowego turnieju serii Pro-Am Tour, który rozgrywany zostanie równolegle z turniejem EPD, będą walczyć o udział w światowym finale Deutsche Bank Invitational w Hamburgu.

Po stolicy Dolnego Śląska liga zawita kolejno do Częstochowy (5 maja), Warszawy (9 czerwca), Choszczna (21 lipca) i Trójmiasta (11 sierpnia), by zakończyć sezon 2012 we wrześniu (13-16) wielkim finałem we Wrocławiu.

Sponsorami cyklu zostały w tym roku marki Deutsche Bank, BMW Polska oraz Titleist.

Szczegóły na www.proamtour.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu