QAD i General Motors dla branży motoryzacyjnej

Firma QAD, dostawca systemów ERP dla sektora produkcyjnego, przygotowała ofertę doradczą i edukacyjną dla polskich dostawców General Motors w zakresie dostosowania do standardu MMOG/LE (Materials Management Operations Guidelines/Logistics Evaluation). Spełnienie wymagań standardu MMOG/LE jest obecnie warunkiem koniecznym współpracy w łańcuchu dostaw GM. Podobne inicjatywy są również realizowane w Polsce wspólnie z koncernami Ford i Volvo.

W ramach wspólnie prowadzonych działań, firmy QAD i GM organizują cykl warsztatów z udziałem międzynarodowych przedstawicieli General Motors oraz ekspertów sektora motoryzacyjnego QAD. Celem spotkań jest prezentacja szczegółów dotyczących standardu oraz najlepszych praktyk pozwalających na skuteczny rozwój i sprawne działanie w globalnej sieci dostaw motoryzacji. Spotkania odbędą się 23 kwietnia we Wrocławiu oraz 25 kwietnia w Gliwicach. Warsztatom towarzyszą również sesje spotkań dla dostawców GM w Gliwickim zakładzie Opla.

– Zmieniające się warunki rynkowe zwiększyły złożoność łańcucha dostaw, co wywołało potrzebę stworzenia sieci dostawców opartych na pełnej współpracy i raportowaniu osiąganych wyników według kryteriów MMOG/LE. Tworzy to fundament pod realizację inicjatywy MMOG/LE w naszym koncernie. W rezultacie GM zyskuje skoordynowaną sieć dostawców zorientowanych na proces o wysokiej efektywności i konkurencyjności. Działając proaktywnie, partnerzy zapewniają nieprzerwaną dostawę części do zakładów GM. – mówi Dan Howe z General Motors.

Terry Onica, dyrektor ds. sektora motoryzacyjnego w QAD Inc., wskaże w jaki sposób osiągnąć standard MMOG/LE i spełnić kryteria określone w arkuszu samooceny. Eksperci QAD przedstawią również mapy procesów i rozwiązania biznesowe spełniające wymagania branży motoryzacyjnej. Odpowiedzą również na pytania, jak usprawnić procesy logistyczne w firmie oraz jak uniknąć zjawiska „wąskich gardeł”, czyli w jaki sposób redukować elementy obniżające sprawność w łańcuchu dostaw.

– GM od wielu lat angażuje się w rozwój MMOG/LE. Decyzja o dołączeniu do grona OEM-ów i dostawców korzystających z narzędzi do wprowadzania usprawnień w łańcuchu dostaw na wszystkich szczeblach była naturalnym krokiem – mówi Terry Onica z QAD.

Mając na uwadze wsparcie polskich dostawców motoryzacji do GM, Ford, Volvo, PSA, Renault, QAD świadczy usługi szkoleniowe i doradcze zapewniające sprawne wprowadzenie i stosowanie standardu MMOG/LE. Podczas warsztatów, firmy biorące w nich udział mogą przeprowadzić proces samooceny stopnia dostosowania do wymogów globalnych producentów. Ponadto QAD pomaga firmom zidentyfikować braki, wzmocnić jakość współpracy, przeprowadzać benchmarki i potwierdzić, że ich firma jest przygotowana do audytu, którego wymagają OEM-y. Zdobycie normy MMOG/LE pozwala organizacji udowodnić, że dysponuje ona międzynarodowymi możliwościami i jest w stanie spełnić wymogi największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

– Współpracując z nami firma przede wszystkim zyskuje na czasie w procesie przygotowawczym do poziomu „A”. Ponadto pomagamy w zidentyfikowaniu i wyeliminowaniu krytycznych luk w modelu zarządzania przedsiębiorstwem, a także zapewniamy właściwe instrukcje pracy oraz pośrednio przyczyniamy się do pozyskiwania nowych klientów biznesowych poprzez poprawę terminowości dostaw – stwierdził Mateusz Ciesielski, Account Manager odpowiedzialny za rynek motoryzacyjny w QAD Polska.

Spotkania warsztatowe – treningi MMOG/LE, odbędą się:

  • 23 kwietnia 2012 we WROCŁAWIU.
  • 25 kwietnia 2012 w GLIWICACH.

Sesje spotkań GM z dostawcami w kwestii wdrożenia MMOG/LE:

  • 26 kwietnia 2012 w GLIWICACH.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu