Przejdź do treści

Płatności SkyCash w aplikacji Transportoid

Wrocław został pierwszym miastem, które skorzysta z nowej funkcjonalności SkyCash. Bilety komunikacji miejskiej można kupować bezpośrednio z poziomu aplikacji Tranportoid – mobilnego rozkładu jazdy. Usługa działa na wszystkich telefonach z systemem Android.

Lista funkcjonalności SkyCash – platformy płatności przez telefon komórkowy – powiększyła się o możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej bezpośrednio z poziomu aplikacji Transportoid, która udostępnia rozkład jazdy w kilkudziesięciu miastach Polski. Z innowacyjnego i wygodnego w użyciu rozwiązania jako pierwsi mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia, posiadający telefony z systemem Android.

Wdrożenie SkyCash w mobilnym rozkładzie komunikacji miejskiej oznacza dla pasażerów jeszcze większą wygodę i oszczędność czasu. Sam proces zakupu jest bardzo intuicyjny i odbywa się bez konieczności wychodzenia z aplikacji Transportoid. Po wybraniu miasta i rodzaju biletu użytkownik zostaje automatycznie przekierowany do SkyCash, ale następuje to wyłącznie w celu finalizacji zakupu. Aby okazać bilet do kontroli również nie trzeba opuszczać aplikacji.

Zasięg usługi będzie stopniowo rozszerzany na pozostałe miasta, w których akceptowane są płatności SkyCash. Bilety za pomocą aplikacji można już kupować m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie czy Bydgoszczy. SkyCash pozwala też na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami systemu, doładowania telefonów na kartę, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty, a także zakupy gier na telefon komórkowy, muzyki, książek czy płatności w Internecie i punktach handlowych.