Nowy rozdział dla CHI Polska S.A.

Po 10 latach współpracy z CHI Polska S.A., spółki będącej od 2010 roku częścią Costa LTD (jednego z największych światowych operatorów w branży kawowej), Paweł Wasiljew zdecydował się na rezygnację z funkcji Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu. Z dniem 31 maja 2012 roku opuści on struktury lidera branży kawiarnianej w Polsce, spółki CHI Polska S.A.

Paweł Wasiljew z branżą gastronomiczną związany jest od ponad 17 lat. Zarządzał na polskim rynku m.in. Dunkin Donuts. W CHI Polska S.A. pracował 10 lat, w tym ostatnie 7 lat na stanowisku Dyrektora Zarządzającego.

Paweł Wasiljew odegrał istotną rolę w procesie dynamicznego rozwoju firmy oraz budowaniu jej pozycji na rynku i reputacji. Marka coffeeheaven, którą przez ostatnie lata współtworzył, czterokrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Café Retailer of the Year, dwukrotnie została uhonorowana tytułem SUPERBRANDS Polska, otrzymała prestiżową nagrodę Złote Orły Tredny Award 2011 za stworzenie najbardziej rozpoznawalnej marki na rynku HoReCa oraz uznana została za jedną z najmocniejszych polskich marek przez dziennik Rzeczpospolita. Spółka CHI otrzymała dwukrotnie tytuł Top Employer Polska za rok 2010 i 2012. To tylko niektóre z wyróżnień, które zostały przyznane firmie w ciągu ostatnich kilku lat.

Kluczem do sukcesu CHI Polska S.A. zdaniem Pawła Wasiljewa są ludzie, którzy współtworzą firmę, sprawiają że organizacja dynamicznie się rozwija, stawia czoło wyzwaniom i otwiera się na nowe możliwości.

Za największe moje osiągniecie w firmie uważam zespół ludzi, który współtworzy naszą firmę. Zespół, atmosfera i kultura firmy, które razem zbudowaliśmy jest wyjątkowa i pozostanie fundamentem w dalszym rozwoju firmy. Dzięki naszej ciężkiej pracy i entuzjazmowi osiągnęliśmy obecną pozycję. Rynek docenił nasz wkład w rozwój branży, możemy się poszczycić niezwykłą lojalnością i zaufaniem, którym obdarzyli nas nasi klienci. – mówi Paweł Wasiljew, Dyrektor Zarządzający CHI Polska S.A. – Cieszę się, że przez te ostatnie 10 lat udało mi się dużo osiągnąć i przyczynić się do rozwoju firmy.

CHI Polska S.A. zatrudnia obecnie około 1200 pracowników, zarządza setką kawiarni i osiąga obroty na poziomie 150 mln złotych. Uważam, że nadszedł odpowiedni moment zarówno w mojej karierze zawodowej jak i w życiu firmy, aby dokonać zmiany. Zostawiam firmę w znakomitej kondycji finansowej, ze wspaniałymi ludźmi, których w większości zatrudniałem i z którymi miałem ogromną przyjemność ciężko pracować ale i cieszyć się kolejnymi wspólnymi osiągnięciami. – dodaje Wasiljew. Paweł Wasiljew nie zdradza swoich dalszych planów zawodowych, będzie jednak z pewnością dalej aktywny zawodowo.

CHI Polska S.A. posiada dzisiaj jasną strategię na przyszłość i jest przygotowana na osiąganie kolejnych sukcesów. Od ponad 12 lat spółka CHI Polska S.A. z powodzeniem zarządza siecią kawiarni coffeeheaven i niezmiennie utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku. Od stycznia br. CHI Polska S.A. rozwija pod swoimi skrzydłami drugą markę – COSTA COFFEE – jedną z największych na świecie sieci nowoczesnych kawiarni, lidera w Wielkiej Brytanii i w Europie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu