Nowi partnerzy przyłączają się do programu zdalnych płatności mobilnych MasterCard Mobile® w Europie

MasterCard (NYSE:MA) ogłosił uruchomienie nowej, globalnej inicjatywy o nazwie Program Partnerski MasterCard Mobile Money. Program ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom 2,5 miliarda osób pozbawionych pełnego dostępu do formalnych usług finansowych. Polega on na umożliwieniu korzystania z tych usług za pośrednictwem telefonów komórkowych, jak również zachęcenie klientów banków do wykonywania płatności zdalnych za pomocą telefonów komórkowych.

MasterCard rozszerzył dziś zasięg programu na platformy płatności mobilnych MasterCard Mobile, z którymi współpracuje w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Do programu przyłączyli się następujący partnerzy, którzy obecnie współpracują z MasterCard w ramach usługi MasterCard Mobile:

  • CallPay, mPay oraz uPaid w Polsce,
  • Cellum na Węgrzech,
  • Intervale w Rosji.

Wszyscy partnerzy umożliwiają klientom indywidualnym i/lub bankom rejestrację danych karty na platformie, co pozwala na opłacenie rachunków, doładowanie telefonu komórkowego oraz inne transakcje elektroniczne, jak np. zakup biletów, uiszczenie opłaty za parkowanie, czy płatności person-2-person. Klienci mogą dokonywać płatności za pomocą różnych rozwiązań technologicznych, dostępnych w sieciach komórkowych, takich jak aplikacje na smartfony, SMS‑y, operacje USSD i inne. Rozwój MasterCard Mobile przebiega równolegle do rozwoju mobilnych płatności zbliżeniowych (NFC) w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na świecie jest ponad 5 miliardów użytkowników telefonów komórkowych. Program ten oferuje kompleksowe, inteligentne i wygodne rozwiązania w zakresie płatności przeznaczone dla osób, które urządzenie do ich wykonywania mają już w dłoni — mówi Mung Ki Woo, dyrektor grupy ds. technologii mobilnych w MasterCard Worldwide. Chcielibyśmy współpracować ze wszystkimi wiodącymi graczami w „ekosystemie” płatności mobilnych, tak by umożliwić wykonywanie płatności elektronicznych wszystkim tym, którzy bez tej technologii byliby pozbawieni dostępu do formalnych usług finansowych.

Rozszerzenie MasterCard Mobile o Program Partnerski MasterCard Mobile Money to dodatkowe korzyści zarówno dla partnerów, jak i klientów. Cieszę się, że do programu dołączyli wszyscy nasi partnerzy z Polski. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu będziemy mogli umożliwić jeszcze większej liczbie osób dostęp do usług finansowych –  mówi Michał Skowronek dyrektor generalny MasterCard Europe oddział w Polsce.

MasterCard zaprasza inne instytucje lub firmy z branży m-Commerce, banki oraz operatorów sieci komórkowych, do współpracy w ramach programu MasterCard Mobile w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jego celem jest wdrożenie nowatorskich rozwiązań technologicznych, umożliwiających milionom klientów dokonywanie płatności za pomocą telefonów komórkowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu