Przejdź do treści

Nasz Głos Poznański świętuje pierwsze urodziny

Rok temu – dokładnie 12. kwietnia – ukazał się pierwszy numer Naszego Głosu Poznańskiego. To nowoczesny, bezpłatny dwutygodnik miejsko-gminny, o nakładzie 20 tys. egzemplarzy, obejmujący swoim zasięgiem Poznań i 19 okolicznych gmin.

Funkcję redaktora naczelnego Naszego Głosu Poznańskiego od początku piastuje Sławomir Lechna, dziennikarz przez niemal 20 lat związany z Głosem Wielkopolskim, w którym do marca 2011 r. sprawował funkcję wydawcy. Trzon zespołu redakcyjnego stanowią byli dziennikarze Głosu Wielkopolskiego, m.in. Piotr Talaga, Juliusz Podolski, Mariusz Kaźmierczak i Małgorzata Mrozek.  Stałym współautorem jest też m.in. Marek Fiedler, znany podróżnik i pisarz.

– Tworzę coś, co z założenia ma być duże (już teraz Nasz Głos Poznański należy pod względem nakładu do największych mediów w Poznaniu i okolicy), rozwijać się  i  prezentować sobą najwyższą jakość – mówi red. Sławomir Lechna. – Coś pozytywnego, w czym nie ma miejsca na skandale, krew i sensacje – tak charakterystyczne dla brukowców, ale i coraz częściej –  niestety – dla wielu  gazet regionalnych i lokalnych. Najważniejsze dla mnie jednak jest to, że buduję coś, w co głęboko wierzę, co ma stanowić dowód, że w Polsce może istnieć rzetelna  gazeta informacyjna – dodaje S. Lechna.

Atutem Naszego Głosu Poznańskiego jest lokalność i aktualność. Tytuł ma obiektywną zawartość merytoryczną. Jego integralną część stanowią pogłębione artykuły dotyczące wszystkich strategicznych segmentów rynku: m.in. motoryzacji, nieruchomości, handlu,  rozrywki i kultury (w tym wywiady z gwiazdami), turystyki i sportu (NGP ukazuje się w poniedziałki, stąd sporo sportowych informacji z weekendu, w tym m.in. aktualne relacje z meczów Lecha Poznań).

Atrakcyjna szata graficzna i dobre zdjęcia gwarantują wzbogacenie treści. Strategicznie zaplanowana dystrybucja pisma gwarantuje, że wysoki nakład rozchodzi się bez zwrotów.

Dystrybucja odbywa się aż w 300 stałych punktach, m.in. urzędach, marketach, sklepach ogólnospożywczych i innych, bankach, obiektach rekreacji – centrach tenisowych, pływalniach, siłowniach, SPA – hotelach, restauracjach, salonach samochodowych, stacjach paliw, hurtowniach budowlanych, a także bezpośrednio na ulicy, na konferencjach, targach, koncertach i festynach.

– Dostarczamy najważniejsze, najbardziej użyteczne, najświeższe informacje dotyczące życia w Poznaniu i 19 okolicznych gminach – dodaje Sławomir Lechna. – Piszemy o tym, co jest priorytetowe dla mieszkańców, poruszamy sprawy i zagadnienia, które determinują ich codzienne życie i mają na nich zdecydowanie największy wpływ. Za sukces uważam, że w tak krótkim czasie staliśmy się rozpoznawalną marką. O opiniotwórczości naszego tytułu i zaufaniu, które zdobył świadczy liczba propozycji objęcia patronatem medialnym imprez i wydarzeń kulturalnych trafiających do naszej redakcji. Zdobyliśmy uznanie wielu firm i instytucji.

Tytuł proponuje też liczne, wymierne atrakcje dla Czytelników. – Nasi Czytelnicy dzięki konkursom otrzymują darmowe bilety na koncerty i mecze, m.in. Lecha Poznań. Nagrodami są również unikatowe gadżety – dodaje red. Sławomir Lechna. – To wszystko sprawia, że Nasz Głos Poznański został bardzo pozytywnie przyjęty i zyskał liczne grono lojalnych Czytelników. Wśród nich decydującą grupę stanowią ludzie młodzi i w tzw. sile wieku –  aktywne osoby z Poznania oraz podpoznańskich gmin miejskich i wiejskich –  to atut, który stanowi argument dla reklamodawców, bowiem taki profil Czytelnika charakteryzuje klienta o dużej sile nabywczej- konsumenta dóbr i usług z rozmaitych sektorów – przekonuje redaktor naczelny.

Dodatkowo Nasz Głos Poznański jest aktywny na najpopularniejszych portalach społecznościowych m.in. na facebooku, twitterze, a także nk.pl.  Wszystkie dotychczasowe wydania gazety dostępne są online pod adresem www.naszglospoznanski.pl .

Nasz Głos Poznański obejmuje zasięgiem gminy: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Puszczykowo, Pobiedziska, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne (powiat poznański), a także gminę  Duszniki (powiat szamotulski) i Opalenica (pow. nowotomyski).

Wydawcą Naszego Głosu Poznańskiego jest firma Lech-Press.