„Wyklikaj” sobie to, czego szukasz

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku dzięki unijnej dotacji z PARP-u, innowacyjny portal infoklik.eu z założenia miał wspierać głównie przedsiębiorców, wspomagając ich w poszukiwaniu kontrahentów. Ale… infoklik.eu to także skuteczne narzędzie, z którego może korzystać w zasadzie każdy z nas. Wystarczy się zarejestrować i wypełnić nieskomplikowany formularz dedykowany kupującym.

– Infoklik.eu to wygodne, a przy tym innowacyjne na rynku narzędzie internetowe, które pozwala w prosty i intuicyjny sposób odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Bez straty czasu, bez potrzeby wykonywania setek telefonów w celu doprecyzowania naszego zapotrzebowania czy wielokrotnego omawiania oferty. Nie strzelamy kulą w płot. Otrzymujemy propozycje zakupu dokładnie takich produktów, których potrzebujemy. Podane na e-tacy – wprost na swoją skrzynkę e-mail – przyznaje Andrzej Nosorowski, pomysłodawca portalu.

Sedno tkwi więc w szczegółowym, ale prostym w obsłudze formularzu, którego wypełnienie pozwala na stworzenie odpowiedniego zapytania lub skonstruowanie oferty. System został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić użytkownikowi poszukiwanie kontrahentów. Co ważne, formularz jest dostępny bezpośrednio ze strony głównej. To spore ułatwienie, bo nie wymaga zagłębiania się w treść serwisu oraz znaczna wygoda, a zarazem ukłon, zwłaszcza w stronę mniej wytrawnych internautów.

– Zamiast np. pustego pola w formularzu, które należy samodzielnie wypełnić treścią, w infokliku możemy wybrać podpowiadane przez system cechy produktu, którego szukamy i ich wartości. Mamy więc możliwość bardzo dokładnego określenia przedmiotu naszych poszukiwań. A to dzięki rozbudowanemu katalogowi CPV, który składa się z kilku tysięcy haseł i w praktyce wyczerpuje listę obecnych na rynku produktów oraz usług – przyznaje.

Precyzja w tym zakresie idzie tak daleko, że nie tylko wskazujemy kategorię produktową – np. opony, ale wskazujemy ich dokładny rozmiar, przeznaczenie, typ – wszystko właśnie przy pomocy formularza. Do każdego produktu jest bowiem przypisany zestaw indywidualnych cech, ustalonych ze względu na jego specyfikę.

Dzięki temu szukając np. letnich opon do auta osobowego w rozmiarze R14, otrzymamy oferty kupna dokładnie takich produktów, których chcemy, a nie tylko im podobnych. Nie będziemy więc bombardowani ofertami wszystkich firm oponiarskich w regionie mających w swojej ofercie różne typy i rodzaje ogumienia , a do tego niekoniecznie właśnie takich, jakich potrzebujemy.

Przygoda z portalem rozpoczyna się od bezpłatnej rejestracji. Co ważne, korzystanie z jego możliwości i zasobów, czyli poszukiwanie ofert jest darmowe dla kupujących. Po weryfikacji danych, użytkownik może już do woli i bez przeszkód definiować zapytania ofertowe – czyli eksplorować rynek w poszukiwaniu interesujących go produktów lub usług.

Następnie po wypełnieniu formularza i zdefiniowaniu przedmiotu (lub  przedmiotów) naszego zapotrzebowania, pozostaje nam już tylko zaglądać od czasu do czasu do skrzynki e-mail w oczekiwaniu na precyzyjną i atrakcyjną ofertę.

Portal infoklk.eu powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, w ramach priorytetu 8.1 z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu