Platige Image wchodzi na amerykański rynek reklamy

Notowane na NewConnect studio postprodukcyjne Platige Image (PI) powołało w Nowym Jorku dwie spółki zależne Platige US, Inc. oraz Platige Image, LLC. Za ich pośrednictwem polska firma chce rozwijać działalność na amerykańskim rynku reklamy.

Spółka Platige Image, LLC została założona, wspólnie z lokalnym partnerem, firmą Alanda Ltd właścicielem m.in. marki Fluid, w celu promowania Platige Image na nowojorskim rynku reklamy. Amerykański partner specjalizuje się w produkcji i postprodukcji filmów reklamowych. Dzięki współpracy obu firm, które świadczą usługi komplementarne wobec siebie, Platige Image, LLC będzie oferowało klientom innowacyjne podejście do procesu produkcji reklam. Zdecydowana większość prac produkcyjnych będzie odbywała się w Polsce, a prace wykończeniowe w studio w Nowym Jorku. Drugi podmiot, Platige US, Inc. w którym Platige Image S.A. posiada 100 proc. udziałów, został powołany w celu reprezentowania szerokich interesów Platige Image.

„Sukces w Stanach Zjednoczonych, w jednym z największych rynków reklamowych na świecie, oznacza skokowy rozwój naszej firmy. Obecność w USA pozwoli nam być bliżej naszych klientów , dzięki czemu będziemy szybciej reagować na ich zapotrzebowanie” – mówi Piotr Sikora, wiceprezes zarządu.

Szefem biura w Nowym Jorku będzie Julian Cade, który obecnie z skutecznie reprezentuje Platige Image na rynku brytyjskim. Obecność Platige Image w Stanach Zjednoczonych, jest związana głównie produkcją reklam. Spółka już teraz realizuje we współpracy z agencjami reklamowymi z USA dwa projekty, ma także plany na kolejne jeszcze w tym roku. W przyszłości PI będzie oferować również usługi skierowane do innych klientów, takie jak produkcja cinematików czy tworzenie efektów specjalnych do filmów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu