Rusza portal edukacyjny o rozwiązaniach dla biznesu w chmurze

Technologia cloud computing na dobre zagościła w biznesie dlatego, aby świadomie korzystać z dostarczanych przez nią narzędzi, potrzebna jest odpowiednia wiedza. W lepszym zrozumieniu świata nowych technologii dla przedsiębiorstw pomóc może startujący właśnie portal edukacyjny staccienainnowacje.pl.

Strona jest częścią projektu Focus na wiedzę – cloud computing w biznesie, który skierowany jest głównie do przedsiębiorców poszukujących informacji nt. rozwiązań IT i telekomunikacyjnych dla swojej firmy.

Cloud computing określa się mianem technologii przyszłości. Wiele mówi się o jej zaletach, perspektywach rozwoju, polityce bezpieczeństwa. Cały czas jednak niewystarczającą ilość miejsca poświęca się praktycznym zastosowaniom narzędzi w chmurze, a także ich wpływie na indywidualną ścieżkę rozwoju przedsiębiorstwa. Z uwagi na fakt, że każdy biznes ma inne potrzeby i wymagania, rozwiązania w chmurze muszą charakteryzować się dużą elastycznością i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Projekt Focus na wiedzę – cloud computing w biznesie jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie środowiska biznesowego nowoczesnymi technologiami w modelu SaaS (Software as a Service – oprogramowanie jako usługa). Celem projektu jest budowanie zaufania tej grupy odbiorców do rozwiązań w oparciu o cloud computing poprzez edukację, do której posłuży ruszająca właśnie strona internetowa.

Portal www.staccienainnowacje.pl skoncentrowany jest na organizacji cyklicznych webinariów, wprowadzających w tematykę cloud computing. Na regularnych spotkaniach on-line przybliżone zostaną korzyści z użytkowania w chmurze oraz przykłady wdrożeń rozwiązań opartych na tej technologii. W trakcie webinariów omówione zostaną również funkcjonalności usług: Telemeeting, Virtual CRM, Virtual PBX, Virtual IVR czy Virtual Call Center. Spotkania poprowadzą wieloletni praktycy technologii w chmurze oraz eksperci branży telekomunikacyjnej, którzy swoją wiedzą i przemyśleniami z zakresu cloud computing podzielą się również na blogu.

W dalszej perspektywie portal przekształci się w kompleksowe centrum edukacyjne, w którym zarówno poszukiwacze rozwiązań telekomunikacyjnych, jak i pasjonaci nowych technologii znajdą coś dla siebie.

Pomysłodawcą projektu jest firma Focus Telecom Polska, działająca w branży ICT od 2008 r.

Źródło: Focus Telecom Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu