SAP świętuje 40-lecie innowacyjności

Firma SAP AG, lider rynku aplikacji biznesowych, świętuje w tym roku czterdziestolecie swojego istnienia. Powstała z inicjatywy pięciu osób firma SAP, należy dziś do największych na świecie niezależnych dostawców oprogramowania. Zatrudnia ponad 55 tys. pracowników w ponad 50 krajach, obsługując więcej niż 183 tys. klientów z całego świata.

Z oprogramowania SAP® korzysta dziś m.in. trzy czwarte firm z listy Forbes 500 oraz 80% przedsiębiorstw uwzględnianych w indeksie Dow Jones Sustainability Index. Oprogramowanie SAP usprawnia również pracę firm, do których 85% spośród 100 najbardziej liczących marek świata.

„Naszą wizją w 1972 r. było opracowanie aplikacji biznesowych, działających w czasie rzeczywistym, i to właśnie osiągnęliśmy w ścisłej współpracy z naszymi pierwszymi klientami” ― powiedział Hasso Plattner, współzałożyciel firmy SAP i prezes jej rady nadzorczej. „Dziś SAP jest nadal takim samym zaufanym innowatorem, jak przed czterdziestu laty. Stymulujemy postęp w branży, wdrażając przełomowe innowacje, takie jak platforma SAP HANA, która zapoczątkowała następną generację rozwiązań, oferujących zupełnie nowe możliwości zarządzania w czasie rzeczywistym, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu dowolnego urządzenia. Wróciliśmy także do korzeni, współpracując ściśle z klientami, aby umożliwiać im to, co wcześniej było niemożliwe”.

Historia firmy SAP to 40 lat innowacyjności i ciągłego rozwoju. Firma, która rozpoczęła swoją działalność od pracy na rzecz jednego klienta i od wizji potencjału biznesowego opracowanych w ten sposób technologii, wkroczyła na ścieżkę systematycznego przekształcania świata IT. Pięciu inżynierów ― Hasso Plattner, Dietmar Hopp, Klaus Tschira, Hans-Werner Hector i Claus Wellenreuther — chciało pomagać przedsiębiorstwom w lepszym, szybszym i efektywniejszym prowadzeniu działalności biznesowej z wykorzystaniem standardowych aplikacji. Ta sformułowana przez pięciu założycieli wizja wciąż jest aktualna i nadal ma w sobie ogromny potencjał.

„Sukcesy odnoszone przez firmę SAP zawdzięczamy dążeniu do innowacyjności i satysfakcji klientów” ― powiedział Jim Hagemann Snabe, jeden z dwóch dyrektorów generalnych SAP. „To zaangażowanie pozwala nam dostarczać firmom dowolnej wielkości najlepsze rozwiązania biznesowe i pomagać im w tym, aby stawały się najlepiej zarządzanymi organizacjami. W dzisiejszym cyfrowym świecie, dysponującym ograniczonymi zasobami i zamieszkałym przez ponad 7 miliardów ludzi, dzielimy się zdobytym doświadczeniem, aby wspierać świat w lepszym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasze oprogramowanie pomaga poprawiać jakość życia milionów ludzi na całym świecie”.

„SAP nadal realizuje pionierską wizję, która inspirowała jej założycieli: koncentrujemy się na sukcesie naszych klientów. To leży u podstaw naszej ambicji w przekształcaniu gospodarki” ― powiedział Bill McDermott, jeden z dwóch dyrektorów generalnych firmy SAP. „Dokładamy wszelkich starań, aby wdrażać innowacje w sposób ciągły, bez zakłócania pracy, dzięki czemu udaje nam się skutecznie usprawniać działalność firm i organizacji. Pasja i zaangażowanie naszych pracowników pozwoliły nam znacząco przyspieszyć wzrost firmy. Najlepsze w historii firmy wyniki finansowe, strategiczne przejęcie firm Sybase i SuccessFactors, długofalowe inwestycje w Chinach oraz najwyższa od 2000 r. cena akcji, potwierdzają słuszność strategicznego kierunku obranego przez firmę SAP, naszej orientacji na klienta, a także światową klasę naszych pracowników”.

Obchody rocznicy: galowy koncert charytatywny i wystawa „Project Inspiration Pavilion”

Uroczystości rocznicowe będą się odbywać przez cały rok. W działaniach tych będą uczestniczyć członkowie kierownictwa firmy, klienci, pracownicy, akcjonariusze i przedstawiciele społeczności lokalnych z ponad 120 krajów, w których firma SAP prowadzi działalność. Program obchodów obejmuje m.in. następujące imprezy:

Na 29 kwietnia 2012 r. firma SAP zaplanowała galowy koncert charytatywny, który odbędzie się w budynku opery Teatru Narodowego w Mannheim (Niemcy), gdzie 40 lat temu powstało jedno z pierwszych biur firmy. Podczas koncertu wystąpi słynny tenor Rolando Villazón, któremu będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna firmy SAP. Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz fundacji World Childhood Foundation. Gościem honorowym imprezy będzie założycielka tej fundacji ― królowa Szwecji Sylwia.

Na koniec kwietnia zaplanowano otwarcie wystawy „Project Inspiration Pavilion”, która zilustruje w  cyfrowym środowisku ducha innowacyjności cechującego firmę SAP.

5 kwietnia 2012 r. w specjalnym magazynie internetowym pt. „SAP Milestones” opublikowany zostanie zbiór artykułów, relacji ustnych, filmów i historycznych zdjęć poświęconych punktom zwrotnym w historii firmy SAP. Materiały te będą przystosowane do wyświetlania na różnego typu urządzeniach ― od komputerów biurkowych, poprzez tablety, aż po smartfony.

18 czerwca 2012 r. zostanie ogłoszony konkurs w dziedzinie innowacji społecznych. Celem tego projektu jest wyszukanie przedsiębiorstw z całego świata, które opracowały innowacyjne koncepcje i rozwiązania społeczne gotowe do natychmiastowego wdrożenia. Firma SAP zamierza udzielić tym nowatorskim przedsiębiorstwom wsparcia kapitałowego, technologicznego i kadrowego, aby umożliwić im dalszy rozwój wykreowanych koncepcji lub początkujących firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu