Lulek i Rózia szykują się na iPada

Najpopularniejsze, polskie internetowe postacie dla przedszkolaków – Lulek i Rózia – już niedługo będą dostępne na platformie iOS, również w wersjach zagranicznych. Bohaterowie miniaturowego królestwa edukacyjnych gier, spod adresu Lulek.tv, biją rekordy na kanale YouTube, prześcigając ilością ponad 27 milionów odsłon największe hity dla dorosłych.

W towarzystwie głównych bohaterów, Lulka i Rózi, dzieci mogą nie tylko śpiewać, ale również przygotować się do pierwszych lat nauki w szkole. Wydawca serwisu Lulek.tv – firma ABC Media Publishing – nawiązując współpracę z JOJO Mobile Polska chce poszerzyć swoją ofertę o gry na platformy mobilne oraz zaistnieć dzięki nim na rynkach zagranicznych.

Lulek.tv oferuje ponad 100 gier, znajdziemy tu gry edukacyjne, twórcze i familijne, zachęcające do malowania, śpiewania, gotowania, poznawania świata oraz wyrażania siebie. Dzieci mogą spełnić marzenia o goleniu brody tacie, koszeniu trawy, jeżdżeniu kolejką, zrobieniu pizzy, czy makijażu mamie. Zabawy są tworzone pod patronatem Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pomimo wprowadzenia płatności premium serwis cieszy się rosnącą popularnością. Przeniesienie gier na ekrany dotykowe daje twórcom Lulek.tv większe możliwości wykorzystania interaktywnej zabawy w edukacji małych dzieci i jest również okazją do zmierzenia się z wymaganiami zagranicznych użytkowników.

Świat zabaw Lulek.tv to efekt ciężkiej pracy i świadectwo na to, że można stworzyć coś na dużą skalę w malutkim zespole, odwracając proporcje w najczęściej używanym przez firmy przepisie na sukces – my postawiliśmy na trzy wiadra pasji, pięć wiader pracy i łyżeczkę marketingu. Obserwujemy, że z naszych zabaw korzystają coraz młodsi użytkownicy, fanami teledysków są nawet półtoraroczne dzieci. To niezwykle zobowiązujące społecznie. Trafiamy do świadomości bardzo małych dzieci, dlatego chcemy nie tylko ubarwiać ich dzieciństwo, ale również przekazywać wartości ponadczasowe, takie jak rodzina, tolerancja, poszanowanie dla środowiska. Przenosząc gry na platformy mobilne potrzebujemy partnera, który odciąży nas od zmagań z częścią programistyczną i ma doświadczenie w tworzeniu gier dla dzieci. Stąd mój wybór padł na JOJO Mobile Polska – mówi Agnieszka Zaskórska, prezes zarządu ABC Media Publishing.

Firma JOJO Mobile Polska, będąca liderem na rynku aplikacji edukacyjnych, zaoferowała swoje doświadczenie w portowaniu serwisów webowych na platformy mobilne: Braliśmy udział w projektowaniu mobilnych wersji Gastronautów, Polskiego Radia czy GoldenLine, ale specjalizujemy się również w produktach skierowanych do dzieci. Jestem przekonany, że nasza współpraca zaowocuje na lato kolorową edukacją, którą przyda się podczas każdej wakacyjnej podróży – podsumowuje Bartłomiej Lozia, CEO firmy JOJO Mobile Polska. Lulandię oraz jej bohaterów można odwiedzić pod adresem: http://www.lulek.tv.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu