Licencja na sukces – przedszkole językowe

Wystartowały zapisy do przedszkoli na przyszły rok szkolny. Już teraz wiadomo, że chętnych na pewno będzie więcej niż miejsc. Część rodziców decyduje się więc na wysłanie dziecka do prywatnych placówek. Dlaczego coraz częściej wybierają przedszkola językowe?

Zgodnie z najnowszymi prognozami, w krakowskich przedszkolach zabraknie w tym roku miejsc dla 4 tysięcy dzieci, Wrocław będzie potrzebował ich 2 tysiące. Większa liczba dzieci niż miejsc w przedszkolach państwowych sprawiła, że rodzice zaczynają się interesować także przedszkolami prywatnymi. Bardzo poszukiwane są obecnie placówki profilowane, które koncentrują program wychowania wokół jednego aspektu. Atrakcyjna oferta programowa, wzbogacona na przykład o możliwość nauki języków obcych pozwala na wybicie się na tle konkurencji.

Większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że kilkuletnie dziecko z łatwością przyswaja sobie język obcy. Przedszkola często prowadzą zajęcia językowe, jednak tylko nieliczne korzystają z metod edukacyjnych nauki języków dostosowanych specjalnie do potrzeb i predyspozycji poznawczych małego dziecka, pozwalających na rozwinięcie u najmłodszych postępów językowych nawet w tak wczesnej fazie nauki języka. W konsekwencji poziom nauczania języków obcych dzieci w wieku przedszkolnym pozostawia wiele do życzenia – mimo, że zajęcia językowe są prowadzone, to nie przynoszą efektów. W obliczu stale rosnącej konkurencji warto wyróżnić się wdrażając możliwość nauki języka w oparciu o sprawdzone i skuteczne metody.

– Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają specyficznego podejścia ze strony nauczycieli. Aby edukacja przedszkolna w zakresie językowym przyniosła zamierzony efekt, należy wdrożyć odpowiedni system nauczania, zakładający rozwijanie umiejętności mówienia zdaniami i utrzymanie struktur pełno zdaniowych w pamięci trwałej dziecka. W przeciwnym wypadku dziecko nauczy się jedynie wybranych słówek, a nie komunikacji w języku obcym – radzi Monika Ferreira, Właściciel Dyrektor Zarządzająca MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, sieci szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży, z sukcesem prowadzącej zajęcia w wielu przedszkolach.

Placówki, których program jest uzupełniony o naukę języka obcego na odpowiednim poziomie są bardzo poszukiwane. Opracowanie własnych metod nauczania jest jednak kosztowne, dlatego coraz popularniejszą metodą wprowadzania nowych rozwiązań jest korzystanie z licencji.  Uprawnia  ona placówkę do prowadzenia działalności pod znaną już w branży marką oraz korzystania z całej wiedzy jaką posiadł licencjodawca na temat określonych aspektów swojej działalności.

– Szkoła językowa udostępnia swój program, materiały dydaktyczne, pomoce naukowe oraz zapoznaje licencjobiorcę z tajnikami danej metody nauczania, którą może wdrożyć w swojej placówce. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które pragną wzbogacić ofertę programową swojego przedszkola, jak i dla tych, którzy chcą stworzyć niezwykłą przestrzeń nauki języka dla dzieci, bliską dziecięcej wrażliwości, oddziaływującą na wyobraźnię,  motywując dzieci  do kontynuacji nauki w przyszłości  – dodaje Monika Ferreira.

Przedszkole to bez wątpienia biznes z przyszłością. Dobra lokalizacja, wykwalifikowana kadra, ciekawa i przemyślana oferta programowa mogą stanowić prawdziwy przepis na sukces.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu