Marka BMW wciąż z golfem

Tagi:

Golf już od wielu lat jest wpisany w strategię firmy BMW na całym świecie. Od dziesięcioleci BMW wspiera golf na arenach zarówno międzynarodowych, jak i krajowych.

Już od wielu lat logo BMW firmowane są turnieje najważniejszych zawodowych lig świata – European Tour i PGA Tour. Jako sponsor tytularny marka BMW wsparła organizację m.in. takich turniejów jak: BMW PGA Championship i BMW International Open z serii European Tour czy BMW Championship z cyklu PGA Tour. Golfowym ambasadorem marki BMW został Niemiec Martin Kaymer, który w roku 2011 triumfował w europejskim rankingu Race to Dubai oraz uplasował się w Top3 Światowego Rankingu Golfowego.

Działania firmy BMW dotyczą najważniejszych wydarzeń na gruncie golfa zawodowego. Firma została oficjalnym partnerem wszystkich czterech w sezonie zawodów Wielkiego Szlema oraz tegorocznej edycji Ryder Cup. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie, że światowy zawodowy i amatorski golf mógłby obejść się bez wsparcia marki BMW.

Związek tej firmy z zielonym sportem trwa nieprzerwanie od 1982 r., kiedy to odbyła się pierwsza edycja BMW Golf Cup International. Turniej z biegiem czasu rozwinął się, wyrastając na największy na świecie cykl dla amatorów.

W sumie, wpierając jako sponsor tytularny kilka turniejów zawodowych, partnerując przy organizacji kolejnych kilkunastu oraz organizując własny cykl dla amatorów, firma BMW jest jednym z najważniejszych patronów i ambasadorów światowego golfa.

W Polsce BMW wspiera świat golfa już od kilku sezonów. We wcześniejszych latach marka była partnerem wspierających cyklu Golf Business League oraz sponsorem tytularnym turniejów serii Pro-Am Tour.

W tym roku BMW kontynuuje współpracę przy organizacji serii Deutsche Bank Pro-Am Tour. Firma wesprze również turniej Deutsche Bank Wrocław Open wchodzący w harmonogram europejskiego zawodowego cyklu EPD Tour. Co więcej, w tym roku firma postanowiła postawić na nowy turniej na golfowej mapie Polski – BMW Championship Poland.

BMW Championship Poland będzie ważnym golfowym wydarzeniem tego sezonu. Oprócz emocji sportowych na uczestników czeka cała masa atrakcji dodatkowych. Wieczorny event z bogatym programem, wartościowe nagrody, doborowe towarzystwo, oraz organizacja na najwyższym poziomie – turniej na Rosa Private Golf Club z pewnością będzie pretendował do miana najlepszego amatorskiego turnieju w Polsce w sezonie 2012!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu