Ikony branży nowych technologii w Runicom

W skład Rady Nadzorczej Runicom S.A. został dziś powołany dr Roman Durka – jeden z najbardziej doświadczonych managerów w branży IT w Polsce. Dołączył tym samym do Jarosława Kowalskiego, prezesa zarządu Novell Polska, który wszedł do RN inwestycyjnej Spółki w ubiegłym tygodniu.

Dr Roman Durka to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w polskiej branży IT. Jako prezes zarządu i dyrektor zarządzający kierował polskimi oddziałami amerykańskich koncernów takich, jak IBM, Dell, Sun Microsystems czy Nortel Networks. Jest również jednym z założycieli giełdowego funduszu technologicznego MCI Management SA. Obecnie, jako prezes zarządu odpowiada za rozwój Fujitsu Technology Solutions w Polsce.

W ubiegłym tygodniu w skład Rady Nadzorczej Runicom S.A. został powołany Jarosław Kowalski, prezes zarządu polskiego przedstawicielstwa Novell, NetlQ i SUSE, holdingu światowych liderów rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw. Jarosław Kowalski od 18 lat jest zawodowo związany z branżą teleinformatyczną, aktywnie uczestnicząc w jej rozwoju. Jest aktywnych członkiem branżowych organizacji takich, jak Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji czy Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

– Nowi członkowie Rady Nadzorczej Runicom S.A. dzięki doskonałej, wieloletniej znajomości polskiego rynku teleinformatycznego będą stanowić ważne wsparcie w działalności inwestycyjnej Runicom S.A. na tym polu. Jestem przekonana, że wiedza i doświadczenie obu Panów przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju Spółki – mówi Małgorzata Usakowska-Bilska, prezes zarządu Runicom S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu