Rank Progress sfinalizował zakup gruntów w Olsztynie

Giełdowy deweloper za 16,5 mln zł netto kupił 8-hektarową działkę w Olsztynie. Powstanie tam regionalne centrum handlowe. Prace ruszą prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Na zakupionej nieruchomości przy ul. Jarockiej na południu Olsztyna Rank Progress chce wybudować centrum handlowe o powierzchni 30 tys. mkw. Znajdą się tam m.in.: market budowlany, retail park oraz wielosalowe kino.

Obecnie trwają ostatnie prace projektowe związane z inwestycją. Rozpoczęcie budowy możliwe jest jeszcze w tym roku. Wstępny termin oddania obiektu do użytku to ostatni kwartał 2013 r.

– Teren ten objęty jest miejscowym planem zagospodarowania, który umożliwia realizację tak dużej inwestycji handlowej. Chcemy pozyskać dla obiektu dużych operatorów handlowych, których w mieście dotychczas nie było – mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress.

Spółka ma przy tym zabezpieczoną umowami przedwstępnymi pobliską działkę o powierzchni 12 ha, gdzie będzie przeprowadzana procedura planistyczna.

Transakcja w Pile to już drugi duży zakup nieruchomości inwestycyjnej poczyniony w 2012 r. W lutym Rank Progress nabył za 17 mln działkę w centrum Piły, gdzie jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przy budowie galerii handlowej. Obecnie bank ziemi legnickiego dewelopera to już prawie 150 h atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów w całym kraju.

Wśród projektów realizowanych obecnie przez Rank Progress są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie.

Rank Progress osiągnął w 2011 roku 151,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli najwięcej w swojej 15-letniej historii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu