Kwiecień w Tele5

„W kwietniu proponujemy naszym widzom bogatą ofertę filmową z gwiazdorską obsadą. Pokażemy filmy z udziałem m.in. Roberta De Niro, Meg Ryan, Jeana Reno, Pierce’a Brosnana czy Jackie Chana. W wielkanocny weekend rozpoczniemy emisję serialu spod znaku płaszcza i szpady „MŁODZI MUSZKIETEROWIE”, a kilka dni później – kolejnego, piątego już sezonu australijskiego serialu STRAŻ GRANICZNA”- mówi Piotr Borys, dyrektor programowy Tele5.

Nowe pokolenie słynnych dzięki powieści Alexandra Dumas muszkieterów wkroczy do akcji w pełnym humoru, magii, romantyzmu i przygód serialu „Młodzi muszkieterowie” (emisja w soboty i niedziele od 7 kwietnia o godzinie 17:10). Tytułowi bohaterowie to adepci Akademii Muszkieterów – siedemnastowiecznego odpowiednika współczesnej uczelni wojskowej. Czwórka przyjaciół stworzy grupę, która walczyć będzie w obronie ojczyzny i czci młodego króla Ludwika. Na ich drodze stanie jednak demoniczny doradca królewski – kardynał Mazarin.

Kolejna kwietniowa propozycja kanału to dynamicznie zrealizowany serial dokumentalny „Straż graniczna”. Ukarze on pracę ludzi strzegących australijskich granic: strażników, celników, antyterrorystów, urzędników imigracyjnych i sanitarnych. Każdego dnia tysiące ludzi przybywają do Australii. Niektórzy z nich próbują popełnić przestępstwo. Mają nieważne wizy, podrobione paszporty, przemycają narkotyki, egzotyczne zwierzęta i broń, uciekają przed wymiarem sprawiedliwości, podając się za kogoś innego. Jak wyłowić ich z tłumu podróżnych? W dzisiejszych czasach pograniczników wspiera najnowocześniejsza technika. Nadal jednak najważniejszą rolę odgrywają ludzie: ich intuicja, spostrzegawczość, doświadczenie, umiejętność odróżniania fałszu od prawdy. Dzięki tym cechom strażnicy potrafią wychwycić nawet drobne nieścisłości w świetnie przygotowanych historyjkach i dostrzec czyjeś nerwowe zachowanie. Bardzo często właśnie to decyduje o tym, czy ktoś zostanie zatrzymany i poddany dokładniejszym badaniom, czy też spokojnie przekroczy granicę. Emisja od 11 kwietnia, od poniedziałku do piątku o godzinie 17:55.

Telewizja Tele5 wyemituje także drugi sezon amerykańskiego serialu „Słowo na R” (poniedziałek-piątek około godziny 22:00). To wzruszająca, a jednocześnie urocza opowieść o życiu, zmaganiach z chorobą, pogonią za marzeniami w zderzeniu ze śmiercią. Dla Cathy Jamison (Laura Linney) najważniejsze staje się, aby się nie poddawać i nie tracić dobrego humoru. Kiedy dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora na raka, stara się pogodzić ze świadomością, iż wkrótce umrze. Postanawia się nie zadręczać i jak najlepiej wykorzystać czas, który jej pozostał. Diagnozę przyjmuje z pogodą ducha i traktuje chorobę jak wyzwanie, aby resztę swoich dni przeżyć jak najpełniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu