Gry MMO gwarancją sukcesu

Wchodzący w skład portfela inwestycyjnego IQ Partners internetowy start-up EvilPort, posiadający sieć afiliacyjną skoncentrowaną tylko i wyłącznie na grach typu MMO (Massively Multiplayer Online) po niespełna roku działalności wychodzi na pozycję lidera rynku.

Do tego, że rynek graczy w Polsce stale rośnie, nikogo nie trzeba przekonywać. Potencjał związany z monetyzacją ruchu na stronach internetowych dzięki grom MMO wykorzystał internetowy start-up o nazwie Evilport, uruchamiając platformę PortMMO.com. To nic innego, jak program afiliacyjny skierowany do wydawców serwisów internetowych zainteresowanych zarabianiem na grach typu MMO w modelu rozliczeń CPL (Cost Per Lead), czyli płatność za każdą prawidłowo dokonaną rejestrację użytkownika w danym programie partnerskim.

Dzięki nawiązaniu owocnej współpracy z wydawcą gry The Settlers Online, EvilPort Sp. z o.o. może pochwalić się obecnie najwyższą na polskim rynku stawką w wysokości 2,50 zł/rejestrację, a także nieograniczonym budżetem. Podczas pierwszego miesiąca promocji powyższego tytułu, firma nawiązała współpracę z takimi serwisami jak Wirtualna Polska, Interia, o2, Fotka, Kwejk, Sadistic, Gazeta.pl, Kozaczek.pl, Bebzol.com, a także szeregiem mniejszych wydawców. Wszyscy, z którymi spółka podjęła współpracę, przesyłają pozytywne informacje zwrotne potwierdzając, że jest to doskonała forma monetyzacji serwisu.

„Nikt nie miał wątpliwości, że odpowiednik klasycznej wersji gry przeniesionej do okna przeglądarki oraz postawienie na rozgrywkę sieciową, nie przyniesie sukcesu darmowej grze The Settlers Online w Polsce. Nie spodziewaliśmy się jednak tak wzmożonego ruchu podczas promocji tytułu za pośrednictwem naszej platformy, a także średniej konwersji wynoszącej aż 40%” – mówi Leszek Krajewski, prezes zarządu spółki EvilPort.

Produkcja ma szansę na detronizację aktualnego lidera w kategorii gier przeglądarkowych – Farmeramę. Właściciele spółki spodziewają się, że w Polsce znajdzie się nie mniej niż pół miliona graczy zainteresowanych nowym wydaniem kultowych Settlersów.

IQ Partners posiada poprzez spółkę w 100% zależną – IQ Venture Capital s.a.r.l – 25,37% udziałów w kapitale zakładowym Evilport Sp. z o.o. Spółka Evilport jest drugą inwestycją IQ Partners na rynku gier komputerowych oraz online. W listopadzie 2010 roku, poprzez inkubator InQbe Sp. z o.o., IQ Partners objął 25% udziałów w spółce Gametrade, która jest właścicielem serwisu Gametrade.pl będącego obecnie liderem rynku wymiany używanych gier komputerowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu