EGB Investments S.A. po raz trzeci w segmencie NewConnect Lead

Decyzją Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, firma EGB Investments S.A., została już po raz trzeci zakwalifikowana do segmentu NewConnect Lead. Tym samym znalazła się w gronie siedmiu najszybciej rozwijających się spółek, które mają największe szanse na przeniesienie swoich notowań na główny parkiet GPW w Warszawie.

EGB Investments S.A. jest spółką akcyjną, która od 17 lat na polskim rynku z powodzeniem wspomaga przedsiębiorców w zarządzaniu nieregulowanymi należnościami. Wyróżnienie spółki wśród największych emitentów aspirujących do przejścia na główny parkiet GPW świadczy o stałym rozwoju EGB Investments S.A. i przykładnie realizowanej polityce informacyjnej przedsiębiorstwa.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze codzienne działania zostały docenione przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych. Nadal będziemy rzetelnie budować relacje inwestorskie i konsekwentnie realizować strategię rynkową. Liczymy także, że znalezienie się firmy w gronie siedmiu najprężniejszych spółek przełoży się na wartość rynkową EGB Investments S.A. i wzbudzi zainteresowanie inwestorów naszą firmą – mówi Krzysztof Matela, prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych aktualizuje listę spółek należących NewConnect Lead raz na kwartał. Kwalifikacja do segmentu NewConnect Lead prowadzona jest na podstawie danych z ostatniego półrocza działalności spółki. By otrzymać wyróżnienie, firmy powinny spełnić określone wymogi i kryteria. Wśród nich brane są pod uwagę m.in. liczba transakcji akcjami emitenta i kursu akcji, osiągnięcie odpowiedniego poziomu średniej wartości kapitalizacji, jak również odpowiednie wypełnianie obowiązków informacyjnych i spełnianie zasad ładu korporacyjnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu