Zaadoptuj kangura z poznańskiego Nowego ZOO

Weź udział w akcji internetowej i zaadoptuj kangura. Wystarczy jedno kliknięcie. Organizatorem adopcji są pracownicy poznańskiego projektu Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia, którzy chcą zebrać fundusze na wsparcie Nowego ZOO w Poznaniu i zwrócić uwagę na sytuację zwierząt przebywających w ogrodach zoologicznych. Akcja potrwa do 1 lipca.

– Na pomysł organizacji akcji adopcyjnej wpadliśmy podczas poszukiwań maskotki, która mogłaby zostać znakiem rozpoznawalnym naszej firmy oferującej samoobsługowe magazyny do wynajęcia – tłumaczy Dorota Sztuba z poznańskiego Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia. – Przez skojarzenia wybór padł na torbacza. Szukając o nim informacji uświadomiliśmy sobie, jak wiele gatunków tych zwierząt zagrożonych jest wyginięciem. Uznaliśmy wtedy, że włączymy internautów do zabawy, podczas której zbierzemy fundusze na wsparcie poznańskiego ZOO.

Akcja adopcyjna potrwa od 1 kwietnia do 1 lipca 2012. W tym czasie organizator przeznaczy 1 zł za każdego nowego fana na profilu Euro Self Storage Komórki do Wynajęcia na Facebooku. Dodatkowo, każdorazowo za udostępnienie informacji o inicjatywie przez jej uczestnika, doliczane będzie kolejne 50 gr. Dla osób wspierających inicjatywę przewidziano gry i konkursy, w ramach których uczestnicy będą mogli tworzyć rysunki i komiksy. Na facebookowym profilu będą pojawiać się także ciekawostki dotyczące życia torbaczy i zagrożeń dla tego gatunku zwierząt.

– Aby w pełni zaopiekować się poznańskim stadkiem kangurów potrzebujemy tylko 2000 kliknięć internautów – dodaje Sztuba. Po zakończeniu akcji przy wybiegu z kangurami w poznańskim Nowym ZOO zostanie umieszczona pamiątkowa tablica zawierająca podziękowania dla wszystkich uczestników adopcji.

Poznańskie Nowe ZOO zamieszkuje obecnie 5 kangurów olbrzymich szarych, które bardzo dobrze przystosowały się do warunków klimatycznych panujących w Polsce. W środowisku naturalnym Australii żyją w lasach, na trawiastych równinach i terenach rolniczych. Małe kangury w torbie matki spędzają 10 miesięcy. Na wolności żyją tylko do 10 lat. Dlatego tak ważne jest dbanie o przetrwanie tego gatunku.

Szczegółowy regulamin akcji adopcyjnej kangura dostępny jest na stronie www.euroselfstorage.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu