Przejdź do treści

Włochy mają nową przychodnię zdrowia

W warszawskich Włochach w najbliższy poniedziałek, 2 kwietnia, rusza nowoczesna przychodnia medyczna, która przyjmie pacjentów w ramach publicznej opieki zdrowotnej. W przychodni leczyć będą lekarze aż kilkunastu specjalizacji. Placówka powstała tuż obok Osiedla Tęczowego, realizowanego przez firmę Dolcan.

Nowa przychodnia we Włochach to ośrodek, z którego korzystać będą mogli nie tylko mieszkańcy budynków przy ul. Cegielnianej, ale także całej okolicy. Placówka przyjmować będzie nawet 10 tys. pacjentów. Budynek o powierzchni ponad 21 tys. m kw. jest publiczną przychodnią zdrowia. Placówka będzie świadczyła usługi w ramach NFZ. Znalazły się w niej gabinety internistów i pediatrów, ale też poradnie specjalistyczne, m.in.: okulistyczna, stomatologiczna oraz ginekologiczna. Dodatkowo przychodnia będzie posiadać poradnię ortopedyczno-urazową, a także dział rehabilitacji z salami fizykoterapii i kinezyterapii oraz rentgen i pracownię USG. W przyszłości uruchomione zostaną także poradnie: dermatologiczna, laryngologiczna oraz gastrologiczna wraz z pracownią endoskopii.

Oficjalne otwarcie przychodni odbyło się w środę 28 marca. Uczestniczyli w nim m.in. Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent m.st. Warszawy, Michał Wąsowicz, burmistrz dzielnicy Włochy oraz Marzena Piotrowska, dyrektor nowej przychodni. Pacjenci będą mogli korzystać z placówki już od najbliższego poniedziałku 2 kwietnia.

Otwarcie tak nowoczesnej przychodni medycznej, która już została okrzyknięta jedną z największych medycznych inwestycji w stolicy w ostatnich latach, jest przykładem tego, jak sprawnie może funkcjonować współpraca dewelopera z władzami lokalnymi. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie z władzami dzielnicy mogliśmy się przyczynić do ułatwienia codziennego życia mieszkańcom naszego osiedla, ale też całej społeczności lokalnej w dzielnicy Włochy – powiedział obecny na uroczystości otwarcia przychodni Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor biura inwestycji w firmie Dolcan. I jak dodaje pełna opieka medyczna, w tym lekarze pediatrzy, jest dla mieszkańców nowopowstającego osiedla bardzo ważna, gdyż duża część z osób, które kupiły mieszkanie w tej inwestycji to rodziny z dziećmi.

Osiedle Tęczowe firmy Dolcan mieści się u zbiegu ulic Techników i Cegielnianej, w willowej części dzielnicy Włochy. Zabudowa osiedla przypomina kameralne miejskie, nowoczesne kamienice. Pierwsza faza osiedla jest właśnie przekazywana właścicielom. W sumie, w pierwszym etapie powstanie tu 220 mieszkań, ale rozłożonych w kameralnych budynkach, jedynie po 22 lokale w jednym budynku. Budynki są również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ceny na osiedlu zaczynają się od 5.900 zł za m kw., można więc kupić tu mieszkanie w ramach programu „Rodzina na Swoim”.

Osiedle Tęczowe ma też bardzo dobry dojazd do centrum Warszawy. Osoby tam zamieszkujące mogą korzystać nie tylko z komunikacji miejskiej, ale też dojeżdżać do centrum pociągiem podmiejskim: niedaleko inwestycji znajduje się stacja PKP i SKM.

Niebawem deweloper rozpocznie budowę drugiego etapu. Powstaną wówczas kolejne 72 mieszkania oraz lokale usługowe, które sprawią, ze przyszli mieszkańcy będą mieć już wszystko w zasięgu ręki. Szczegółowe plany mieszkań: www.dolcan.pl