Wiedźmin 2 na konsolę Xbox 360 w tłoczni

Najnowszy produkt giełdowego CD Projekt RED – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona w wersji na konsole Xbox 360 trafił do tłoczni. Światowa premiera tytułu odbędzie się 17 kwietnia 2012 r., a gra jest obecnie dostępna w ogólnoświatowej przedsprzedaży.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona na konsole Xbox 360 znalazł się w naszej tegorocznej, wiosennej ofercie” – mówi Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży na Ameryki, Warner Bros Interactive Entertainment, północnoamerykańskiego dystrybutora Wiedźmina 2. „Gra zawiera wszystkie elementy sprawiające, że Wiedźmin jest prawdziwie głębokim przeżyciem i niewątpliwie pochłonie konsolowych graczy, tak jak udało się to wersji PC”.

„Gra jest prawdziwym arcydziełem. Cieszymy się mogąc wreszcie zaoferować konsolowym graczom złożoną i nieliniową historię Geralta z Rivii” – dodaje Comte Olivier, wiceprezes NAMCO BANDAI Partners SAS, dystrybutor gry w Europie, Azji i Australii.

Edycja Rozszerzona Wiedźmina 2: Zabójcy Królów na konsole Xbox 360 jest adaptacją przebojowej gry z gatunku RPG na komputery PC. Gra zapewnia ponad 40 godzin nieliniowej rozgrywki osadzonej w pięknej scenerii mrocznego fantasy. W swojej istocie gra pozwala graczowi na kreowanie własnej wersji historii poprzez serię wyborów.

„Wiedźmin 2 zostanie wydany za nieco ponad dwa tygodnie, ale myślę, że do tego czasu uda nam się jeszcze zaskoczyć graczy. Na konferencji, która odbędzie się 5 kwietnia ogłosimy coś naprawdę niesamowitego – więc koniecznie oglądajcie tego dnia naszą transmisję na żywo o 19.00 czasu polskiego” – mówi Marcin Iwiński, członek Zarządu CD Projekt RED.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona zawiera szereg nowych elementów (link do trailera), które czynią ją najbogatszą i najbardziej rozbudowaną wersją Wiedźmina 2. Nowa wersja zawiera ok. 4 godziny nowych przygód oraz ponad pół godziny nowych animacji. Dodatkowo pudełkowa wersja Edycji Rozszerzonej gry będzie zawierać mapę świata, soundtrack na płycie CD i książeczkę z questami. Mroczna Edycja będzie zawierać wszystkie przedmioty, które można będzie znaleźć w Edycji Rozszerzonej oraz dodatkowo wiedźmiński medalion, artbook, naklejki i płytę DVD dokumentującą proces tworzenia gry.

Dystrybutorem Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 na terytorium USA, Kanady i Meksyku jest Warner Bros. Interactive Entertainment. Na terenach Europy Zachodniej, Azji, Pacyfiku oraz Ameryki Centralnej i Południowej dystrybutorem jest NAMCO BANDAI Partners SAS. W Polsce Wiedźmin 2 będzie sprzedawany w rewelacyjnej cenie 129,90 zł przez CD Projekt spółkę z Grupy CD Projekt RED.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu