ista przyłącza się do akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez Fundację WWF

W ramach poparcia akcji w sobotę 31 marca pracownicy ista Polska wyłączą swoje światła na 60 minut pokazując , że zmiana klimatu nie jest im obojętna.

„Godzina dla Ziemi” polega na zgaszeniu światła w swoim domu na 60 minut o godzinie 20:30. W 2012 roku akcja przypada na dzień 31 marca. Działanie to ma wymiar symboliczny i jego celem jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne.

„Nasz udział w akcji jest wyrazem naszej obawy o los planety. Chcemy zwrócić uwagę naszych pracowników i klientów na kwestię globalnego ocieplenia. Zaproszenie naszych pracowników do przyłączenia się do akcji spotkało się z dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji jako firma.” – powiedział Tomasz Bazga, Prezes Zarządu ista Polska Sp. z o.o.

Zrównoważony rozwój już od wielu lat jest częścią modelu biznesowego ista i zajmuje w nim bardzo mocną pozycję. Już od 2009 r. firma pracuje nad globalnym systemem zarządzania ochroną środowiska oraz zrównoważonym rozwojem. W ten sposób, jako światowy lider w zakresie zarządzania energią, ista jeszcze wyraźniej pokazuje pracownikom i całemu społeczeństwu swoją odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Integracja zrównoważonego rozwoju jest stałym elementem kultury korporacyjnej i kultury zarządzania w ista oraz wspiera cele biznesowe firmy, takie jak zyskowny globalny wzrost, nastawienie na klienta czy kreacja wartości produktów wspierająca zrównoważony rozwój. Motto firmy werbalizuje aspiracje i misje wszystkich spółek ista: „Oferujemy rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój i chroniące zasoby naturalne.”

W Polsce Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się po raz piąty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu